Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
7 příspěvků •Stránka 1 z 1

Jak úmyslně poškodit telefon s Androidem?

Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
boban40
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
HTC evo 3D
Příspěvky:
4
Registrován:
28. 11. 2011 00:07
Odesláno:
30. 09. 2014 12:02
Jak úmyslně poškodit telefon s Androidem?
Mám HTC Evo 3D. Od začátku s ním byli hrozné problémy (pouze s mým zařízením, ostatním co ho měli frčel bez problému).
Telefon jsem zakoupil od Vodafonu a od začátku s nimi byly hrozné problémy. Problémy s reklamacemi a se vším.
Telefon mi vždy chvíli funguje po uvedení do továrního nastavení, ale 2 dny na to začne vykazovat hrozné problémy (baterie nevydrží - a to je nová -, seká se, aplikace padají,...).
Ovšem reklamaci mi na Vodafonu teď neuznají, protože ve chvíli, kdy ho dají do továrního nastavení, tak funguje.

Pokud mi ještě jednu reklamaci uznají, tak mi vrátí peníze.

Proto potřebuji poradit, jak telefon "zničit" - nějako softwareově, aby mi uznali reklamaci a vrátili peníze. Napadlo mě, jestli by to třeba nešlo rootnout a něco tam poštelovat, aby telefon nefungoval..

Předem moc díky za rady!
Mobil Čumil Plus
svejk
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
GOCLEVER Elipso 71 , HTC Sensation
Příspěvky:
19
Registrován:
02. 11. 2012 18:47
Odesláno:
30. 09. 2014 12:57

Re: Jak úmyslně poškodit telefon s Androidem?

Tak pokud mohu vyjadrit svuj nazor, tak doufam ze se ti to nepovede.
Mobil Čumil Plus
boban40
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
HTC evo 3D
Příspěvky:
4
Registrován:
28. 11. 2011 00:07
Odesláno:
30. 09. 2014 13:40

Re: Jak úmyslně poškodit telefon s Androidem?

Důvod? Reklamaci mi nechtějí uznat, aby mi nemuseli vracet peníze, přitom ten telfon je poruchový už od začátku a chyby dělá i teď - jen my je neuznají, protože se projeví až po chvíli fungování. Telefon za 10 tisíc je nepoužitelný a mě nijak neodškodní. Lidi by si podle mě neměli nechat srát od takových společností na hlavu.
Mobil Čumil Plus
Furdik
Moderátor
Zařízení:
Realme 5
Příspěvky:
1434
Registrován:
25. 05. 2008 11:04
Odesláno:
30. 09. 2014 14:33

Re: Jak úmyslně poškodit telefon s Androidem?

1. Nevím co máš s baterkou, ale když budeš vypínat Wi-Fi. Zbytečne app, tak by mohla vydržet déle nebo by jsi mohl zkusit koupit novou...
2. Chyby se projeví po chvíli fungování... Obávám se, že ty chyby budou typu zasekávání, zamrznuti, dlouhé načítání... Takový je android a s tím nic neuděláš... Za čas to prostě potřeba pročistit a čím starší model, tím častěji
3. Aby ti vrátili peníze, nebo nabídli nový kousek, tak ti musí uznat 3x STEJNOU chybu, takže pokud předchozí chyby byli jiné (naschvál to pisou) tak musís to ještě 2x reklamovat na stejnou chybu...

A teď k dotazu ...

Ano telefon se poškodit dá s pomocí rootu, proto je všude psáno, že to je jen pro zkušené uživatele...

Můžeš vymazat nějaký soubor, který je zapotřebí k chodu tel. Např. Něco od Wi-Fi, GPS, atd.. (nevím které soubory k tomu slouží, takže by jsi musel pohledat) nebo můžeš vymazat něco, že se tel. Už vůbec nezapne (zase musíš hledat co...) vymazat appku pro volání atd... Prostě je toho hodně, ale bohužel v servisu asi zjistí. Že tel, byl rootly a neuznají to (jirka krokodýl by o tomhle mohl vědět víc, jestli je možné to zjistit... ) Každopádně po HR by zase mělo být vše v pořádku (v nejhorším případě flash nové Romky by měl určitě pomoci...)

Další možnost co mě napadá je flash špatne romky... Tím si telefon nejspíš úplně uskvaris (všude je psáno, pokud nechceš z tel. Cihlu flashuj jen Romky pro svůj model) nikdy jsem to nezkoušel, ale asi to tam bezdůvodně nepíšou :))
Moderátor
boban40
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
HTC evo 3D
Příspěvky:
4
Registrován:
28. 11. 2011 00:07
Odesláno:
30. 09. 2014 15:08

Re: Jak úmyslně poškodit telefon s Androidem?

1. Mám 2 baterky, jednu mi sami vyměnili při jedné z reklamací a ještě jednu jsem si koupil (u obou hned od začátku stejný výsledek).
2. S Androidem mám dost zkušeností, vím, že zasekávání apod. při přeplácaném telefonu je běžné, ovšem schválně jsem do něj nainstaloval jen cca 5 pro mě důležitých aplikací a telefon hned dělá to samé a obzvláště vypínat a zapínat několikrát denně je na největší obtíž. Přítelkyně má jeden z nejlevnějších Androidů a pracuje jí rychleji... Navíc mám i 2 známé se stejným telefonem a vůbec s ním tyto problémy nemají.
3. Aby vrátili peníze musí to být buď 3x stejná chyba, nebo 4x odlišná. Toto by už bylo po 4.

Děkuji za tipy, něco zkusím vymyslet. Teď jsem se dočetl o "odrootnutí" (

Kód: Vybrat vše

 http://www.svetandroida.cz/jak-odstranit-root-201409
), pak by teoreticky nemuseli poznat, že byl telefon rootnut. A pokud reklamaci neuznají, tak už mám stejně koupený jiný telefon, s tímhle se to nedalo vydržet, jen mě štvalo, že jsem zbytečně vyhodil 10000,- ...

Díky za odpověď :-)
Naposledy upravil(a) Furdik dne 30. 09. 2014 15:46, celkem upraveno 1 x.
Důvod: code
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
kecka_ukecana
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
1
Registrován:
04. 10. 2014 17:46
Odesláno:
04. 10. 2014 17:55

Re: Jak úmyslně poškodit telefon s Androidem?

Já mám podobné potíže s tabletem, taky baterie nevydrží déle než 45min. A pak se musí připojit na nabíječku. Reklamaci mi v Planeu taky nechtějí uznávat, a to už jsem ho tam reklamovala 3x. Stál necelé 2000,- tak to nijak neřeším. Zn. tabletu je SENCOR, to jen, aby někdo z vás taky nenaletěl.:!::!::!::?
Mobil Čumil Plus
andrysovic
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
htc HD2
Příspěvky:
2
Registrován:
23. 01. 2012 14:36
Odesláno:
04. 10. 2014 18:15

Re: Jak úmyslně poškodit telefon s Androidem?

Dle noveho obcanskeho zakoniku pokud se zavada na pristroji objevi prvniho pul roku od zakoupeni lze usuzovat ze se jedna o zmetek a muzete pozadovat penize na prodejci je jestli se mu podari prokazat ze jste si pristroj znicil sam
Mobil Čumil Plus
7 příspěvků •Stránka 1 z 1