Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
3 příspěvky •Stránka 1 z 1

Lenovo S939 Root a Rom,jak na to?

Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
ELIXIERE
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Nokia N97
Příspěvky:
2
Registrován:
10. 06. 2012 16:49
Odesláno:
08. 07. 2014 21:36
Lenovo S939 Root a Rom,jak na to?
Zdravím,najde se tu prosím nějaká dobrá duše? Vypadá to,že jsem si ukousl asi trochu velké sousto...Známá mě poprosila,jestli bych se jí nepodíval na telefon,který si zrovna koupila Lenovo S939 a že je v tom jen částečná čeština a zbytek anglicky...Už mám nějaké zkušenosti s flashováním svého Samsungu Galaxy S3 a tak jsem jí slíbil,že se na to mrknu...Jenže neznalost toho jak to funguje s čínskými výrobky mě přivedla do pasti,protože jsem klikl na aktualizaci FW,sice je v tom teď nejnovější FW,ale bohužel jazyková podpora je v tomto případě pouze anglicky a nebo čínsky...Snažil jsem se zjistit,jak tam nahrát nějakou romku multilaguage,ale bohužel informací na netu okolo tohoto telefonu je opravdu málo a když už tak je to v angličtině,což je pro mě o trochu lepší než čínština,ale i tak je to nedostačující...Stáhl jsem sice nějakou romku multilaguage,ale už se nemůžu prokousat přesným postupem flashování...Tak jestli tu je prosím někdo,kdo ví jak postupovat,tak bych byl moc moc vděčný...Už jsem docela zoufalý a nerad bych ho vracel známé s horším výsledkem,než mi ho svěřila... :-(
Děkuji moc...
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Jirka Krokodýl
Moderátor
Zařízení:
Huawei P20 lite, android 8
Příspěvky:
1406
Registrován:
25. 03. 2008 21:18
Odesláno:
08. 07. 2014 21:49

Re: Lenovo S939 Root a Rom,jak na to?

Rom najdeš zde včetně postupu

Kód: Vybrat vše

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s939-4-4-2-multilang/
Potřebné ovladače a jeich instalace

Kód: Vybrat vše

http://androidforum.cz/ovlada-e-pro-mtk65xx-pro-sp-flash-tool-t39804.html
Postup je stejný na všechny Lenovo a mnoho dalších telefonů na bázi MTK procesorů, tak kdybys nerozuměl návodu uvedenému u rom tak potom viz.

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=2as3OoIfUlI
Moderátor
ELIXIERE
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Nokia N97
Příspěvky:
2
Registrován:
10. 06. 2012 16:49
Odesláno:
08. 07. 2014 22:29

Re: Lenovo S939 Root a Rom,jak na to?

jj,děkuji moc,tohoto postupu jsem se snažil držet už před tím,ale bohužel bez úspěchu...Když jsem se snažil flashovat přes SP Flash Tool 5.1xxx tak sice to našlo a načetlo MT6592_Android_scatter.txt , ale když jsem klikl na download a připojil telefon bez baterky,tak se prostě nedělo nic,čekal jsem několik minut a neobjevilo se ani procento nahraného...Pak jsem někde četl,že to někdy zlobí a tak je lepší použít starší verzi SP Flash Tool a tak jsem použil verzi 3.1xxx ale u té zas byl problém s načtením toho scatter.txt souforu a vypisovalo to failed...Je docela možné,že nejsou naladěné správné ovladače,i když se to jeví,že ano,ale nevím přesně,který je k tomu potřeba,ten odkaz cos mi poslal,ohledně ovladačů,tak je pouze pro 32 bit win,ale já mám 64bit Win 7,navíc v tom zipu z uložto byl jen nějaký .info soubor a né přímo samotný ovladač...Tak nevím,jak se přes tuto část dostat....
Jo a je nutný prvně root telefonu? Nebo jde flasnout Romku i bez rootu? Snažil jsem se i o root,ale ani ten se mi nějak nezdařil,zkoušel jsem to přes aplikaci Framaroot přímo v telefonu,ale i zde mi to házelo erorr...Zkoušel jsem i přes Kingo Root,ale i zde jsem narazil,stále dokola to nahrávalo a kontrolovalo,občas se telefon vypl a zapl a občas během toho i integrovaný antivir hlásil stav,že to není nebezpečný soubor...ale nedošlo k dokončení a tedy rootnutí founu...Fakt nevím co s tím... :-(

Edit: Tak jsem to zkusil ještě na noťasu,kde mám Win 7 32bit...a ejhle už to fungovalo....Takže děkuji moc za pomoc...Jsem moc rád,že jsem to dal dohromady...Ještě jednou děkuji... :good :?
Mobil Čumil Plus
3 příspěvky •Stránka 1 z 1