Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
9 příspěvků •Stránka 1 z 1

Nefunkční Google play a Gmail

Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
renegaded
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
12
Registrován:
06. 12. 2010 08:53
Odesláno:
18. 08. 2013 23:10
Nefunkční Google play a Gmail
Potřeboval bych poradit. Asi jsem někde něco nastavil, např. nějaký freeze aplikace a teď mi nejede Google play ani Gmail. Hlásí mi Chyba sítě, zkusit znovu, ale připojený k netu jsem, normálně surfují. Přeinstalování jiných verzí nepomohlo. Myslím, že jsem někde něco asi zakázal. Snažil jsem se různými utilitami omezit co nejvíce zbytečností, aby mi to bralo co nejméně baterky.
Jinak jedu na Cyanogenmod 10 na tabletu.
Předem díky, kdyby někdo věděl, kde bych mohl svou chybu napravit. :good :good :good
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Kamilos
Moderátor
Zařízení:
SG S9+, SG Gear S3 Frontier
Příspěvky:
34228
Registrován:
24. 12. 2006 00:13
Odesláno:
19. 08. 2013 00:46

Re: Nefunkční Google play a Gmail

Tady je kazda rada draha.
Zarucena moznost opravy je provedeni wipe, ale tos asi nechtel slyset.

Dalsi moznost:
zkus zapremyslet, cos v posledni dobe instaloval a cos kde nastavoval.
Predkokladam, ze mas ROOT, tak nainstaluj treba Link2SD (zdarma na Google play) a postupne vsechny "podezrele naposled instalovane aplikace" zmrazuj.
(Zmrazenim je neodinstalujes, jen prestanou do odmrazeni fungovat - neni treba se niceho bat.)

Takze: zmrazit a zkusit, zmrazit a zkusit, zmrazit a zkusit, ....

Touto vylucovaci metodou bys alespon mohl nalezt tu aplikaci, ktera tvuj problem zpusobila.
Tu pak bud odinstalovat nebo dukladne prozkoumat jeji nastaveni.
Moderátor
renegaded
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
12
Registrován:
06. 12. 2010 08:53
Odesláno:
19. 08. 2013 13:37

Re: Nefunkční Google play a Gmail

Děkuji ti moc za odpověď. Ale právě, že se na nic od google nedostanu. Hlásí mi to: Žádné připojení (zkusit znovu). Ani obchod, ani gmail ani g+.
Prošel jsem všechny své utility, kde by mi něco od google viselo, ale na nic jsem nepřišel.
Ještě mě napadá, že jsem taky laboroval s programem Freedom a možná od té doby to nejde. Samozřejmě jsem ho odinstaloval, protože fungoval pouze na první aplikaci a pak už absolutně na nic. Nevšiml jsem si přesně kdy, protože na obchod často nechodím. Ale teď jsem něco potřeboval a jak naschvál se tam nemůžu dostat.
A ještě pokud bych prováděl wipe - už jsem to před časem dělal několikrát s instalací systému, tak teď si nejsem jistý, jestli by mi to pomohlo nebo by stačilo přeinstalovat v Cmw google (nevím teď přesně název).
Předem znovu díky.
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Kamilos
Moderátor
Zařízení:
SG S9+, SG Gear S3 Frontier
Příspěvky:
34228
Registrován:
24. 12. 2006 00:13
Odesláno:
19. 08. 2013 21:02

Re: Nefunkční Google play a Gmail

Wipe je az ta posledni moznost.
Pokud mas cas a nervy, tak jeste chvili zkousej.

Tady mas ten Link2SD, zkousej postupne zmrazovat, jak jsem jiz psal vyse.

Kód: Vybrat vše

http://uloz.to/xb6p5bPv/link2sd-v2-4-5-apk
http://www29.zippyshare.com/v/14626380/file.html
Konzultoval jsem tvuj problem jeste s Jirkou Krokodylem, ktery si mysli, ze romky CM maji take cosi v nastaveni na blokovani pripojeni nebo jak bych to popsal.
Zkus tedy jeste mrknout do nastaveni systemu.
Moderátor
renegaded
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
12
Registrován:
06. 12. 2010 08:53
Odesláno:
26. 08. 2013 19:55

Re: Nefunkční Google play a Gmail

Takže prvně díky moc za rady. Ale už jsem zkusil všelico a nepřišel jsem na to. Asi mi to rozhodila ta apka freedom, kdy aby jela, tak musí být jazyk v ruštině a tak z těch hlášek člověk moc moudrý není. Ale v tabletu tu apku nemám a stejně mi ty věci od google nejdou. Hlásí mi to i, že si mám nakonfigurovat google účet. Mám 2 a někde ani jeden a nový taky nejde vytvořit. I jsem zkoušel v recovery přeinstalovat google apps, taky nepomohlo. Prostě na gmail se dostanu pouze přes webový prohlížeč, ale přes aplikaci gmail nelze navázat spojení. Tak nevím, kde bych v CM10 mohl ještě něco nakonfigurovat. Už jsem to prolezl a na nic jsem nepřišel. A do celkového wipe se mi asi nechce. To asi raději zůstanu bez Google play.
Kdyby vás náhodou ještě něco napadlo, budu rád za každou radu.
Mobil Čumil Plus
de-tomaso
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Huawei Ascend P7
Příspěvky:
2
Registrován:
09. 11. 2009 17:38
Odesláno:
08. 05. 2014 10:34

Re: Nefunkční Google play a Gmail

Tak jsem na tom úplně stejně. Nemohu se přihlásit do google play. (Vyhodí hlášku "žádné připojení - zkuste znovu".) Stejně tak nejede google internetový prohlížeč. Ovšem chrome funguje, připojení k wifi také.... gmail fungoval také...dostal jsem se do něj ale psal, že se nemůžou synchronizovat data. Zkoušel jsem vymazat data v správci aplikací... nepomohlo. Udělal jsem tovární reset - to také nepomohlo. Poté jsem se dokonce nemohl ani přihlásit k účtu google. Tam jsem pak opět vymazal data v správci aplikací, provedl reset a nakonec se přihlásil. Jenže GooglePlay stále nejede a hlásí stejnou chybu. Divné...

Navíc je mi hodně podezřelé, že se to samé ve stejný den stalo i přítelkyni. A to jak na telefonu tak na tabletu....

Nemůže být problém v tom že by se někdo naboural do routeru??

Edit: zapnul jsem mobilní data a vypnul wifi a k aplikaci Google play se to přihlásilo....
Mobil Čumil Plus
Furdik
Moderátor
Zařízení:
Realme 5
Příspěvky:
1434
Registrován:
25. 05. 2008 11:04
Odesláno:
08. 05. 2014 11:02

Re: Nefunkční Google play a Gmail

Google play dost často blbne kvůli Freedomu (stačí freedom vypnout) freedom/nastavení/stop
- dále prý pomáhá vymazat soubor HOST (system/etc)
- mě vždy mohlo přes Lucky patcher kliknout na možnosti/ODEX
- ještě můžeš zkusit vymazat cache

- tovární nastavení musí vždy pomoci (ale to je poslední krok)
Moderátor
vasikk
Mobil Plus User
Zařízení:
Aligator S4500
Příspěvky:
52
Registrován:
14. 01. 2008 19:09
Odesláno:
08. 05. 2014 17:16

Re: Nefunkční Google play a Gmail

Nehrál si s něčím co mění HOST soubory? (Lucky patcher, adblock,....).
Zkus je změnit znova.
Podpis zrusen, v rozporu s pravidly fora!
Mobil Plus User
Dan244
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
LG Optimus L9 II
Příspěvky:
3
Registrován:
07. 01. 2010 10:47
Odesláno:
07. 09. 2014 23:44

Re: Nefunkční Google play a Gmail

U mě je vtipný to že když odinstaluju Freedom tak mi GP nejde ale po nainstalování běží tak jak by měl. Třeba se to do budoucna někomu bude hodit ;) LG Optimus L9 II
LG Optimus L9 II - Android 4.4.2 KitKat ROOT
Mobil Čumil Plus
9 příspěvků •Stránka 1 z 1