trackr! - sledovani mobilu on-line!

Veškeré programy pro platformu Java.
Odpovědět
systeman23
Mobil Čumil Plus
Mobil Čumil Plus
Příspěvky: 5
Registrován: 05. 04. 2008 00:02

trackr! - sledovani mobilu on-line!

Příspěvek od systeman23 » 31. 12. 2008 13:30

trackr! - sledovani mobilnih telefonu on-line!
Požadavky:
Nokia E-series (e.g. E50, E61i, E70, etc.)
Nokia N-series (e.g. N73, N80, N82, N95, etc.)
Nokia 6110 Navigator
Sony Ericsson C702Aplikace trackr! nesmí chybět v žádném mobilním telefonu nebo komunikátoru, který má buď interní GPS čip, nebo pracuje s externí GPS jednotkou. Tato aplikace umí v reálném čase posílat data o vaší poloze přes internetové připojení, a kdokoli (pokud mu to samozřejmě povolíte), může sledovat vaši pozici na mapě na internetu. Je skvělé mít například pro informaci o tom, kde se zrovna nachází vaše děti, majitelé firem mohou sledovat své zaměstnance (respektive jejich pracovní telefony), manželé manželky :-) a podobně, způsobů využití vás samotné napadne určitě mnohem více. Aplikaci spustíte prakticky na všech platformách, je k dispozici verze pro všechny telefony s Javou, Windows Mobile a Blackberry. Pamatujete si mimochodem na kauzu telefonů se "špiónskými aplikacemi", která byla jednu dobu hodně v médiích propírána? Je možné, že by trackr! (nebo jeho modifikace) řadu těchto aplikací mohl rozšířit? Nenechte si ujít dnešní
článek, kde naleznete podrobné informace.

Pokud využíváte mobilní telefon nebo komunikátor v kombinaci s interní či externí GPS jednotkou, pak zatím zřejmě jen pro navigaci - abyste věděli kde jste, či jak se dostat na určené místo. Signál GPS umí putovat jen jednosměrně, čili ze satelitů do vašeho přístroje, kde se dekóduje do podoby vaší přesné pozice. V případě, že chcete informace o poloze telefonu či komunikátoru někam poslat, musíte využít jiný způsob přenosu. Až doteď se pro sledování polohy využívala drahá zařízení, což jsou "krabičky", které obsahují SIM kartu, a data o poloze posílají například skrze SMS. My však známe mnohem levnější a flexibilnější variantu, jak polohu kohokoli sledovat - je to freeware aplikace trackr!, která data o poloze umí kontinuálně posílat přes mobilní internetové připojení, například GPRS nebo EDGE. V kombinaci s nějakým neomezeným internetovým tarifem mobilních operátorů pak takové sledování vyjde na pár stokorun měsíčně.


My jsme pro testování zvolili moderní a velmi oblíbený manažerský telefon Nokia E71, který už obsahuje GPS modul přímo v sobě, není tak nutné používat žádný externí GPS Bluetooth modul. Pro instalaci aplikace trackr! jsme se zaregistrovali na stránkách výrobce, stáhli si malou Java aplikaci, nainstalovali jsme ji do mobilu, a po zadání přihlašovacích údajů jsme ji mohli okamžitě používat, na monitoru počítače jsme viděli aktuální polohu telefonu. Jednoduché, efektivní a hlavně funkční.


Pokud chcete aplikaci používat úplně zdarma, čili ani neplatit mobilnímu operátorovi poplatky za data, můžete ji používat v takzvaném "offline" provozu, kdy se do telefonu zaznamenává průběh trasy, a vy ho můžete na server zaslat později, až například budete v dosahu nějakého Wifi přípojného bodu, co je zdarma. Žádné peníze tedy za mobilní datové přenosy platit nebudete.


Ovládání a správa aplikace trackr! je rozdělena do dvou částí - Java aplikace, která se stará o odesílání údajů o poloze v mobilním telefonu, a webových stránek, kde můžete na mapě monitorovat v reálném čase příslušnou pozici. V Java aplikaci si nadefinujete, jak často se má údaj o poloze odesílat. K dispozici je i záznam všech vašich tras, které jste absolvovali. Každý uživatel má svůj profil, kde můžete vidět na mapě jeho polohu, plus uložené trasy. To je samozřejmě nutné napřed povolit, standardně nikdo vaši polohu sledovat nemůže. Povolit to můžete pro všechny, nebo jen pro definovaný okruh lidí. Pro zobrazení se používají mapy od Google, nejpodrobnější klasické a satelitní mapy celého světa. Webové rozhraní trackr! vám dokonce umí vygenerovat kousek HTML kódu, který můžete vložit kamkoli na své stránky, a všichni pak uvidí, kde se zrovna nacházíte.


Ve webovém rozhraní se nachází ještě jedna zajímavá funkce, a to je e-mailové upozornění, když se sledovaný telefon dostane do vámi zadané oblasti. Nemusíte tedy stále sedět u mapy, ale můžete si nechat zaslat upozornění, když například manželka jde nakoupit do konkrétního obchodu, děti vyrážejí do školy, nebo zaměstnanec dorazil na konkrétní místo služební cesty.


Obrázek

Další info:

Kód: Vybrat vše

 http://www.trackr.eu

Download a Instrukce:

Kód: Vybrat vše

dead
Uživatelský avatar
BM.the.Guru
Mobil Member User
Mobil Member User
Příspěvky: 1039
Registrován: 01. 10. 2008 20:40
Zařízení: HTC TyTN (240x320, WM 6.1, Manila 2)
Kontaktovat uživatele:

Re: trackr! - sledovani mobilu on-line!

Příspěvek od BM.the.Guru » 01. 01. 2009 11:26

mirror na direct ftp. jo a zadne instrukce tam nejsou.

Kód: Vybrat vše

dead
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů