Sháníte hru, program nebo cokoliv jiného? Napište si a my se po tom určitě mrkneme :)
35 příspěvků

Vše o Sciphone i68, i68+, i9

Sháníte hru, program nebo cokoliv jiného? Napište si a my se po tom určitě mrkneme :)
Gizmo_CZ
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
17
Registrován:
22. 06. 2009 11:13
Odesláno:
22. 06. 2009 11:28
Vše o Sciphone i68, i68+, i9
Nevím kam tohle zařadit, tak se případně omlouvám a žádám moderátory o přesunutí do správné sekce nebo o vytvoření nové pro tento druh tel. Děkuji za pochopení.




Dobrý den všem.
Jako mnozí s Vás jsem si chtěl „vyzkoušet“ ten „zázrak“ napodobeninu známého iPhone za bezkonkurenční cenu cca 2500Kč  (o záruce ovšem pomlčím – je to risk)

Co je vlastně Sciphone?

To je čínská „kopie“ iPhone fyzicky skoro stejná ovšem software je velmi jiný než je v Apple iPhoneTM.
Pokud Vás zajímá kdo dělá Sciphone i68 a i68+ telefony, tak můj odhad je, že ho vyrábí čínská společnost ShenZhen HuiTimes Technology Co., , Ltd.
Sciphone se vyrábí v několika variantách ovšem fyzicky stejných a to :
1, Sciphone i68
2, Sciphone i68+
3, Sciphone i68 – 3G
4, Sciphone i9
5, Sciphone i9 – 3G


Poznámka:
prodejci naprosto kolikrát nerozumí tomu, co prodávají a tak mají v názvu jiný typ tel. a jiný prodávají! V lepším případě máte možnost vidět název Sciphone i68,i9 atd… Prostě dávat si fakt pozor co člověk opravdu fyzicky kupuje a dostane!

HW:
Telefony využívají MTK procesory Mediatek MT6225 (ARM 7EJ- S jádro) schopný běhu v 26, 52, nebo 104 MHz.
• Quadband: 850, 900, 1800, a 1900 MHz.
• 3.2 obrazovka palce který má 240x320 rozlišení a 16 – bitovou bar.hloubku.
• operační systém z Mentor Graphics / ATI.
• VGA kamera, nebo možná 320x240.
• Dva sloty pro SIM.
• MicroSD slot podpora do 8Gb
• Jávská MIDP podpora v mikroprogramech, vybavení a potenciál pro nativní bytecode
• Bluetooth.
• WAP podpora.

SW:
Telefony využívají operační systém Nucleus Plus OS, který je nejspíše poskytnut HW výrobce. Zdá se, že každý i68 a i68+ dealer prodává telefony s mírně rozdílnou telefonií a softwarem uživatelského rozhraní!! Je to například 3 nebo 5 stránkové menu atd..
Co se týká nahrání Českého jazyka do těchto čínských tel. není s tím větší problém a již nyní jsou fy. (převážně Praha řešeno poštou) které tuto službu nabízejí. Ceny jsou rozdílné ale pohybují se do 500Kč (v době psaní této „recenze“)

Co umí Sciphone i68 a i68+?
Tyto GSM telefony jsou odlišné od iPhone ale nabízejí moc funkcí:
• Quadband GSM telefon sám (tak to může pracovat kdekoli na světě)
• Otřesový senzor
• Podpora pro dvě SIM karty uvnitř stejného telefonu fungující současně (žádné přepínání!)
• MP3 PŘEHRÁVAČ typicky jen jeden playlist
• Java
• Kamera (640x480 nebo menší) (nevěřte tomu že má 2Mpix!! Je to lež)
• Video (přehrává 3GP / 3G2 / MP4 do rozlišení 176x144 jinak se trhá!)
• Kalkulačka
• Záznamník hovorů
• textový diář
• Email
• SMS
• MMS
• Podporujte až 8GB MicroSD
• Javquisoft verze 3
A další rozšířitelné funkce…

Java:
Zde se mi ještě nepodařilo nic zjistit a jelikož některé verze tel. jí obsahují a jiné ne domnívám se že se jedná pouze o SW záležitost a změnou OS by se dala „doinstalovat“.

Hry:
Pokud je tel. vybaven Java není problém s aplikacemi které jsou pro ní psané:
Opera mini, QIPmobile diáře mapy atd..
Co se her týče, měla by být podpora i NESS her (zatím neověřeno)

Zpět k variantám telefonu:
Sciphone se vyrábí, jak jsem již výše uvedl v několika variantách ovšem fyzicky stejných. Zde si rozebereme jejich rozdíly které jsou především SW ražení až na malé detaily ve vzhledu.

1, Sciphone i68
Základní a nejstarší verze, chybí Java, 3 stránkové menu, využívá porty USB 1..8..9..10.
2, Sciphone i68+
Druhá „generace“ pětistránkové menu (někde pouze 3) Java2, novější mikroprogramové vybavení, užívá porty USB 1..9..10..11.
3, Sciphone i68 – 3G
Telefon je typicky Sciphone i68+ s třemi zlepšeními
a, zakulacená záda krytu, aby vypadal jako Apple 3G telefon
b, zabudovaný sluchátkový vstup (není potřeba konverze)
c, logo na zadní straně krytu .-)

4, Sciphone i9
5, Sciphone i9 – 3G

Tyto dva typy neznám a tudíž nemohu sloužit, ale i9 a i9- 3G i jsou telefony se základním způsobem stejným hardwarem jak i68. I9 má možná nedokonalý software, a já bych se mu vyhnul podle recenzí na netu) I9- 3G je rozdílný v tom samém jako i68 – 3G

Co je zvláštní klíčový kód? Pokud máte zájem zjistit verzi mikroprogramu nebo dalších vlastností telefonu vytočte na tel. *#8375#

Potřebujete se dostat do servisního menu telefonu?

Pro Sciphone i68: Vytočte číslo * # 8560968 #.
Pro Sciphone i68+: Vytočte číslo * # 82043036 #.

VAROVÁNÍ!
POKUD COKOLIV ZMĚNÍTE V TOMTO SERVISNÍM MENU A NEVÍTE CO DĚLÁTE, MŮŽETE TEL. ZNIČIT
!


Doufám že vám tohle aspoň trošku pomůže. Já osobně vycházím pouze s poznatků jiných uživatelů které jsem našel různě po netu a dal zde dohromady.

Osobně jsi asi objednám i68+ a poté napíši dovětek k tomuto článku.

S pozdravem
Gizmo_CZ
Případné dotazy na e-mail děkuji
Mobil Čumil Plus
trampino
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
1
Registrován:
05. 07. 2009 22:09
Odesláno:
05. 07. 2009 22:25

Re: Vše o Sciphone i68, i68+, i9

Zdravím. Velmi zajímavé shrnutí. Také uvažuji o koupi tohohle telefonu ale odrazuje mě, že jsem zatím nikde na žádném foru neviděl, ža by na tom někdo rozběhl nějaký software pro GPS navigaci s propojením na GPS modul přes blue tooth. Pokud už jste si ten telefon pořídil, nezkoušel jste v něm náhodou rozchodit nějaký software pro navigaci? Když to má Javu, tak by to předpokládám mělo jít.
Mobil Čumil Plus
Gizmo_CZ
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
17
Registrován:
22. 06. 2009 11:13
Odesláno:
30. 07. 2009 20:56

Re: Vše o Sciphone i68, i68+, i9

poravdě jsem raději od koupě upustil. prodejce nebyl schopný na mé otázky ohledně verze softu v tel obsaženém doložit (rozhodně jsem chtěl 5stránkové menu a již nainstalovanou češtinu (i to se již prodává přímo tak proč platit 2300Kč za tel a 500 za CZ když to můžu mít celé za 2500kč?)
když jsme tak brouzdal po netu zjistil jsem že ti co si tento tel koupily ho za týden až dva prodávají jinde na netu! proč? Asi se ho chcou zbavit neboˇˇt zjistily že je to prostě šmejt! Raději si připlatím 2x tolik a budu mít tel s cz, 2letou zárukou a 100% jistitou podpory SW
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
hackys
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Samsung Galaxy Ace
Příspěvky:
17
Registrován:
28. 07. 2009 16:50
Odesláno:
03. 08. 2009 17:21

Re: Vše o Sciphone i68, i68+, i9

taky jsem o techle telefonech uvazoval ale moc jsem tomu neveril zaruka zadna. Tak jsem se rozhodoval ktery z nich libil se mi aji mini iphone ale nekoupil jsem si ho. Ted mam Samsung S5230 Star a je velice super je ho cena není strasna (okolo 4000kc) a vlastnosti ma dobre jsem s nim velmi spokojen doporučuji
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mobil Čumil Plus
mirrat
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
2
Registrován:
06. 08. 2009 10:49
Odesláno:
10. 08. 2009 13:56

Re: Vše o Sciphone i68, i68+, i9

Rozchodil jsem na i68+ TrekBuddy.Zatim chodi velmi svizne automapy velkych mest i s wpt a CZ.Ted zkousim rozchodit atlasy.Vse je to o nastaveni jak v mobilu tak v aplikaci.
Mobil Čumil Plus
mottli
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
1
Registrován:
17. 08. 2009 08:04
Odesláno:
17. 08. 2009 08:13

Re: Vše o Sciphone i68, i68+, i9

Čau, omlouvam se natvrdlost, ale nemůže mi někdo poradit jak zapnout ukládání odchozích SMS? Nemužu to nikde najít. dík
Mobil Čumil Plus
Crlosify
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
1
Registrován:
20. 08. 2009 09:02
Odesláno:
20. 08. 2009 09:07

Re: Vše o Sciphone i68, i68+, i9

Všude to čtu že bez záruky by do toho nikdo nešel... měl sem už dost mobilů abych věděl že reklamace se skoro vždy nepřijímají. První odešel mě jack na sluchátka, na reklamaci mě jen řekli že sem s tím nějak trhnul no moc sem tomu nerozuměl (mobil byl starý jen cca 14 dní) Další rozbitý joistick a jejich odpověd byla že sem s tím prý hrál fotbal. Potom rozbitej displej tentokrát od mp4 taky prý moje zavinění. Takže jestli tam je záruka nebo ne to už je jedno.

Jinak kde by si sehnal mobil za cca 2000 Kč? S takovýma funkcema... ano je to šmečko, ale když se s tím naučíš tak se to dá ty 2 roky udržet při životě.
Mobil Čumil Plus
Renie42
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
1
Registrován:
01. 09. 2009 14:08
Odesláno:
01. 09. 2009 14:13

Re: Vše o Sciphone i68, i68+, i9

ahoj, tak jsem si pořídila sciphone, je hezký, velký displej, pomalu se učím, co to všechno znamená. mám dotaz. jak se dostanu z menu do pohotovostního režimu, kde jsou hodiny a telefonní operátoři. když tam jsem, tak to chce otevřít tou šipkou (slide to unlock), ale je tam něco jako slide to lock? zikoušela jsem tlačítko dole a nic, všemožně jsem mačkala to tlačítko po straně a taky nic. tak jsem vytáhla baterii a opět zandala. kde najdu vyzváněcí melodie a dá se sehnat paměťová karta do něho a na netu? ten slot se mi zdá moc malej.
Mobil Čumil Plus
Icemanek
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
3
Registrován:
14. 10. 2009 12:41
Odesláno:
14. 10. 2009 12:54

Re: Vše o Sciphone i68, i68+, i9

zdravíčko, Slide to lock = velký tlačítko dole musí se zmáčknout když jsi v menu. :wink:

vyzváněcí melodie = settings = sounds = tone setup = sim 1 incoming call - tam jsou vyzváněcí melodie :wink:

karta je micro SD - třeba tady

Kód: Vybrat vše

 http://aukro.cz/item772667034_micro_sdhc_4gb_kingston_class_4_s_sd_adapterem.html
:wink:
s pozdravem Icemanek :(
Mobil Čumil Plus
LP1
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
1
Registrován:
27. 12. 2009 11:56
Odesláno:
27. 12. 2009 12:01

Re: Vše o Sciphone i68, i68+, i9

Zdravím, potřeboval bych vědět jak dlouho se nabíjí mobil sciphone i9+++ a jaká je výdrž baterie. Mě se do rána vybije.
Mobil Čumil Plus
35 příspěvků