Všechno možné pro Pocket PC co nemá vlastní kategorii.
17 příspěvků

[X50V] ROM WM6.1 VOIP Professional

Všechno možné pro Pocket PC co nemá vlastní kategorii.
route4
Mobil Guru
Zařízení:
dell axim x50v: 640x480 a nokia N95
Příspěvky:
121
Registrován:
30. 05. 2007 20:18
Odesláno:
21. 02. 2009 17:43
Re: [X50V] ROM WM6.1 VOIP Professional
Tak paráda už mi jede všechno. Nahrál jsem si WM5 A03 a už mi jede i activesync tak si nahraju ten tvuj WM. Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :D
Mobil Guru
Uživatelský avatar
Morte
Mobil Plus User
Zařízení:
Dell axim X50V, WM6.1 VOIP A09 [480*640]; HP IPAQ 214, WM6 [480*640]
Příspěvky:
86
Registrován:
24. 02. 2009 12:33
Odesláno:
27. 02. 2009 01:44

Re: [X50V] ROM WM6.1 VOIP Professional

patch na filesys funguje tak vselijak.. spise bych rekl ze moc nefunguje, protoze obcas filesys vytizi cpu na max.. kdyz jsem patch vyhodil, chovalo se to stejne.. take obcas vytizeni na 100 procent..

btw ten Task Manager, ktery je k tomu prilozeny, nezobrazuje spravne vytizeni systemu.. Konkretne filesys.exe .. ukazoval misto toho idle proces.. jakoby vykon byl volny.
Nicmene windows task manager to v procesech ukazoval korektne.. tedy polne vytizeni procesoru

Ohledne filesys jsem toho za dnesek procetl tunu a ted hodlam zacit experimentovat.. zaprve si zkusim pohrat s tim patch filesys.. pomoci hex editoru.. treba dosahnu lepsich vysledku.. uvidime.

Take hodlam upravit romku na pagepool 0MB.. na xda developers to lide docela chvalili, uvidime co to udela.

Dalsi s cim hodlam experimentovat je presunuti maxima veci na SD kartu vcetne ruznych cache a podobne. Pripadne d toho zapojit ramdisk. Pri trose stesti nebude nutne kazdou chvili tvrdy restart zarizeni, ktery mne zatim pronasleduje.

Zkousel jsi SDHC kartu osobne? Nevis zda mi to vezme 16 GB kartu? PDAcko jsem si koupil minuly tyden a v zachvatu nadseni si hned objednal i 16GB kartu SDHC.. tak ted se modlim aby ji to vzalo.

A jeste informace k TCPMP playxeru, ktery je v baliku pribalen.. je to subtitle verze, ale ta podporuje pouze smi titulky. Na internetu je k mani plugin do TCPMP, ktery prida praci i s .sub a .srt titulky, coz je naprosto skvele. Bohuzel neni mozne vlozenou verzi TCPMP snadnym zpusobem odinstalovat, takze jsem nahradil puvodni soubory subtitle verze cistou TCPMP a nainstaloval plugin na titulky. Je to funkcni reseni, jen obcas prestane fungovat. jeste s tim budu take trosku experimentovat.

Uverejmi zde postupne svoje poznatky, jaky to melo vliv na provoz dellu a jak jsem byl spokojen. Cil je dosahnout minimalizace filesys problemu a rychla prace na PDA.
Pomohl jsem ti? Tak Obrázek
Mobil Plus User
Die.Maus
Mobil Guru
Příspěvky:
172
Registrován:
16. 02. 2007 19:45
Odesláno:
27. 02. 2009 16:42

Re: [X50V] ROM WM6.1 VOIP Professional

Nastavenim pagepool na 0MB sice ze zacatku docilis lepsich vysledku ale pak ti to zacne se vsechno nejak zpomalovat...no mozna budes mit vic stesti nez ja ....ten ram disk slouzi jen k tomu aby systemove soubory a hlavne temp a slozky co se do nich stale zapisuje byli v ramce a nezapisovaly se na flash......
S TIM PATCHEM ....Minesyss patch je dobry mam snim dobre zkusenosti i kdyz nekdy reset musi byt....pokud chces vyzkouset i jiny patch tak hlavne shsmith fylesys patch ten ti zaridi misto 100% vytizeni cpu jen 33%...
.....problem s filesys nikdo zatim nevyresil....problem je z typem pameti....nejsou pouzity moderni typy pameti typu NAND ale typu NOR od intelu....kdyz vymyslis patch bude ti cela dell skupina vdecna.......nevymyslel to zatim ani microsoft.....
....
.....Tady mas link pro rom s shsmith patchem ......v ruznych otazkach to jede vyborne:

link:

Kód: Vybrat vše

http://rapidshare.com/files/181509666/WM50_K_A09_X50v_WM61pro_WWEprivVOIPgoldWithPatchFilesys.zip
....SDHC karty mam vyzkousene jen 4 a 8GB ale melo by to umet i 32GB patch je prevzaty od HTC a nahraty do wm...ale radsi sis mel koupit CF kartu jsou rychlejsi :) a podpora je do 32GB :) nebo microdrive :)

....jeste s tim typem pameti...procti si cely prispevek na XDA o Dellu a WM06 od Maglite

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=322498
nekde v polovine pisou proc a co je presne chyba filesys.exe

-----Hodne stesti s programovanim----
----Rada pokud chces mit malo problemu s Filesys.exe instaluj jen a jen na kartu na vnitrni flash jen wisbar a resco keyboard------
Motorola Defy ICS ROM 4.4 SD:SDHC 32GB class 10 Clock: 300 / 1300
Mobil Guru
route4
Mobil Guru
Zařízení:
dell axim x50v: 640x480 a nokia N95
Příspěvky:
121
Registrován:
30. 05. 2007 20:18
Odesláno:
27. 02. 2009 19:57

Re: [X50V] ROM WM6.1 VOIP Professional

Lidi nemáte mrosimvás někdo funkčního quake2 na dell ?
Trávim hodně času v autobuse a celkem bych si ho rád zapařil. Předem děkuji
Mobil Guru
Die.Maus
Mobil Guru
Příspěvky:
172
Registrován:
16. 02. 2007 19:45
Odesláno:
27. 02. 2009 20:25

Re: [X50V] ROM WM6.1 VOIP Professional

mam jen GLDoom 1 a 2 a Quaka 1 .....Quaka muzes vylepsit treba pluginem half-life :)
S quakem 2 sem mel problemy a quake3 bezi jen s navarenou 128ramkou :( schade
Motorola Defy ICS ROM 4.4 SD:SDHC 32GB class 10 Clock: 300 / 1300
Mobil Guru
route4
Mobil Guru
Zařízení:
dell axim x50v: 640x480 a nokia N95
Příspěvky:
121
Registrován:
30. 05. 2007 20:18
Odesláno:
28. 02. 2009 00:43

Re: [X50V] ROM WM6.1 VOIP Professional

skoda mno ale i tak moc dekuju. Jo k tomu quake3 ja mam verzi, ktera bezi v pohode i pri 30 MB RAM volnych. Pokud mate zajem tak sem muzu hodit link.
Mobil Guru
Uživatelský avatar
Morte
Mobil Plus User
Zařízení:
Dell axim X50V, WM6.1 VOIP A09 [480*640]; HP IPAQ 214, WM6 [480*640]
Příspěvky:
86
Registrován:
24. 02. 2009 12:33
Odesláno:
28. 02. 2009 12:35

Re: [X50V] ROM WM6.1 VOIP Professional

Dej si facku.. zaplacavat to tu naprostym offtopicem :(
(i když uznávám že sekce věnovaná pouze dellu X50/x51 by nebylo na škodu)


Die.Maus:

Já jsem na xda přečetl snad všechno co bylo k věci. Vím že trvalé řešení není, je to prostě vlastnost NOR pamětí. Sice moc nerozumím, proč to microsoft nebo dell neošéfoval.. ale řekl bych že se tím ani nijak nezabývali. Protože je to jen otázka správy a práce s NOR pamětí.. není nutné kvůli tomu vytížizt procesor na maximum.

WWM6.1 pro voip jsem instaloval právě ze stránek xda a stahoval jsem rovnou s shsmith filesys patchem..

Bohužel nejsem žádný programátor, takže řešení ode mne přijde těžko.. spíše se pokouším o co nejlepší funkční řešení na základě zjištěných informací.
A nebo si koupím X51v a bude vyřešeno :)

pro SDHC jse se rzhodl z duvodu ceny 16GB za 635 Kč bylo rozhodující.. u CF by mě to stálo minimálně 1700,-

Také ještě uvažuji o přechodu zpět na WM2003SE ,, s tím že bych koupil redukci SDHC do CF slotu

EDIT 1.3.09:
Takže mám za sebou jeden den s pagepool 0 MB, ram disk nastaven na 4 MB. Patch na filesys od SHsmithe na této romce neběží a zatím jsem ho nepředělával. Pocity prozatím dost dobré. Na PDA jsem aktivně pracoval cca 7 hodin.. Nainstaloval jsem si vsechne mozny soft.. nijak sjem se neomezoval.. i nejake hry. Čeho si všimneš hned, je málo ramky..Není problém ji vždy uvolnit spuštěním hibernate.. nicméně, málo ramky jsem nijak nepociťoval.. PDA běželo nádherně. Vytížení cpu na max se konalo.. možná i vícekrát, ale všimnul jsem si toho pouze jednou. A co je hlavní.. normálně se při tom dalo pracovat.. byla trošku pomalejší odezva, ale to bylo vše. Nicméně po jednom dni je brzy na nějaké závěry, uvidíme za týden. Také zkusím nějaké benchmarky a test jak dlouho vydrží baterie.. nyní jsem cca na 5ti hodinách s novou 2400 mAh baterií (neofiko).. ale nevím to přesně.. mohlo to být déle, ale také nemuselo. podsvícení mám nastavené na minimum, procesor na "auto".
Pomohl jsem ti? Tak Obrázek
Mobil Plus User
17 příspěvků