Všeobecný pokec tykající se Pocket PC :)
8 příspěvků •Stránka 1 z 1

Htc Touch Pro 2 oplati sa???

Všeobecný pokec tykající se Pocket PC :)
Michael166
Mobil Beginner
Zařízení:
HTC Touch Pro
Příspěvky:
27
Registrován:
27. 11. 2008 16:41
Odesláno:
27. 09. 2009 21:53
Htc Touch Pro 2 oplati sa???
zdravim ludia,
viete mi prosim poradit, pomoct? mam zaujem o HTC TP2. mate niekdo skusenosti s tymto telefonom? Mal som jeho predchdcu HTC Touch Pro. viete mi ich nejak funkciami porovnat?
Dakujem za Vase posudky.
Mobil Beginner
Uživatelský avatar
Chrono Leggionaire
Veterán
Zařízení:
iPhone 4 32GB
Příspěvky:
3029
Registrován:
23. 12. 2006 12:37
Odesláno:
27. 09. 2009 22:42

Re: Htc Touch Pro 2 oplati sa???

Toť otázka, osobně jsem přešel právě z Raphaela a přechodu jsem ještě ani jednou nezalitoval.

TP2 má dle mých zkušeností lepší a citlivější gps modul, kvalitnější klávesnici a pak samozřejmě hlasitější (kvalitnější) reproduktor, resp. má reproduktory dva a je to znát. Nejvýraznějším a nejpodstatnějším rozdílem je ale fyzická velikost displeje, kvůli kterému jsem vlastně do upgrade šel. .Osobně mě také o mnoho více zaujal vzhled zařízení v porovnání s Raphaelem, ale to je hodně subjektivní.

Zamrzet může absence přisvětlovací diody u Rhodia.

Každopádně jak jsem psal v úvodní větě, tak upgrade rozhodně doporučuji. Ideální by bylo, kdyby sis obě zařízení dal vedle sebe a pak už ti bude výhoda TP2 naprosto jasná.

Případně ještě počkej, jestli v blízké době představí výrobce po boku HTC Leo nějakou akternativu s klávesnicí. :)
HTC Shift
Nokia N900
HTC Rhodium
Apple iPhone 4
Veterán
Michael166
Mobil Beginner
Zařízení:
HTC Touch Pro
Příspěvky:
27
Registrován:
27. 11. 2008 16:41
Odesláno:
27. 09. 2009 22:47

Re: Htc Touch Pro 2 oplati sa???

dakujem za tvoj nazor. aky upgrade myslis? mal by som ho dat este dako upravit alebo ako si to myslel? da sa prosim ta zmenit to start menu na to klasicke ? pocul som ze sa po otvorenii ten display kyvoce u teba je to ako? aa co sa tyka toho radia je to funkcen ci nie?
Mobil Beginner
Uživatelský avatar
Chrono Leggionaire
Veterán
Zařízení:
iPhone 4 32GB
Příspěvky:
3029
Registrován:
23. 12. 2006 12:37
Odesláno:
27. 09. 2009 23:03

Re: Htc Touch Pro 2 oplati sa???

Upgradem je zde myšlen přechod z Raphaela k Rhodiu tj. z TP k TP2.
Jinak Start Menu je u WM 6.1 klasické, osobně mám teď 6.5 ROMku s "novým" Start Menu, zvykl jsem si na něj a nechci se vracet zpět. Displej se mírně vyklá, ale je to opravdu minimální (alespoň u mě). Pokud nedržíš zařízení s vyklopeným displejem za klávesnici a nemácháš s ním ve vzduchu, tak si toho ani nevšimneš. Navíc HTC proklamuje, že tato vůle je normální a záměrná. Rádio funguje ok.
HTC Shift
Nokia N900
HTC Rhodium
Apple iPhone 4
Veterán
Michael166
Mobil Beginner
Zařízení:
HTC Touch Pro
Příspěvky:
27
Registrován:
27. 11. 2008 16:41
Odesláno:
27. 09. 2009 23:08

Re: Htc Touch Pro 2 oplati sa???

noo myslel som si ze asi aj ten prechod myslis :) dakujem ti pekne za tvoje nazory. este otazka ta 6.5 je oco lepsia ako ta 6.1? dakujem
Mobil Beginner
Uživatelský avatar
Chrono Leggionaire
Veterán
Zařízení:
iPhone 4 32GB
Příspěvky:
3029
Registrován:
23. 12. 2006 12:37
Odesláno:
27. 09. 2009 23:19

Re: Htc Touch Pro 2 oplati sa???

Pročti si to třeba tady:

http://4allmobile.eu/viewtopic.php?f=21&t=16828

případně zde:

Kód: Vybrat vše

http://palmare.idnes.cz/vyzkouseli-jsme-finalni-verzi-windows-mobile-6-5-jsou-mnohem-sviznejsi-1mj-/tech-a-trendy.asp?c=A090708_141241_tech-a-trendy_ram
Já na 6.5 nedám dopustit a měl jsem je i v Raphaelu.
Navíc pro HTC TP2 se objeví i oficiálně a to už za krátký čas.
HTC Shift
Nokia N900
HTC Rhodium
Apple iPhone 4
Veterán
Xnovic
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
HTC Evo 3D
Příspěvky:
14
Registrován:
12. 08. 2009 02:15
Odesláno:
02. 10. 2009 22:36

Re: Htc Touch Pro 2 oplati sa???

Já teda nevím, ale já měl Nokii N97, plnej očekávání jsem ho vyměnil za HTC TP2..
GPS - Super
Display - Jemný, ale s porovnáním s jínými telefony (N97, Asus P750, 5800...) mě přijde dost necitlivý..
Klávesnice - Bomba, asi nejlepší co jsem na QWERTZ viděl..

A teď to hlavní.. CPU je Qualcomm a řeknu na rovinu to, že i při jeho frekvenci 528MHz je nehorázně pomalej, těžko přehrává i videa, která jsou roztažená na celý display, reakce telefonu i po formátu jsou podstatně horší než u Asus P750 na stejné frekvenci..
Neříkám, že tento přístroj je špatný, ale pokud mam zapnuto více aplikací, tak je to hrůza..
Pokud by měl TP2 lepší cpu (Např Intel), tak ho beru všemi deseti, ale já požívám telefon místo notebooku, takže je u mě naprosto normální mít zapnutej hudební přehrávač, net, word (nebo něco napsaní) a většinou mam i v telefonu nainstalováno několik aplikací, co se zapínají pří startu a na to Qualcomm nemá vitamíny.. Takže jako telefon na aktivní práci je nepoužitelnej..
Teď jsem zpět u N97 a u Asus P750 a jsem naprosto spokojen..
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Chrono Leggionaire
Veterán
Zařízení:
iPhone 4 32GB
Příspěvky:
3029
Registrován:
23. 12. 2006 12:37
Odesláno:
11. 10. 2009 17:31

Re: Htc Touch Pro 2 oplati sa???

S citlivostí displeje nemám sebemenší problém a to ať využívám stylus (převážně), či prst. Navíc senzitivita jde upravit v registrech. Naopak jsem celkem bojoval s kamarádovou N5800, kterou mi na pár dní půjčil. Citlivost displeje na prst byla docela tristní.

O Qualcommu se napsalo hodně a je pravdou, že ten výkon je hlavně v multimédiích všelijaký.
Reakce telefonu se mi ale zdají být velmi svižné- to platilo již s prodejní ROMkou a dojem se jen umocnil při používání EnergyROM z XDA. Celý systém je velmi dobře vyladěn. S více aplikacemi na pozadí jsem se také nesetkal s nějakými problémy, běžně mám na pozadí zapnuté icq a do toho si prohlížím web, pracuji s dokumenty či poslouchám hudbu v aplikaci BrainZapr a nesetkal jsem se přitom s žádným rapidním poklesem výkonu, který by jakkoliv znepříjemňoval práci.

V přehrávání nekonvertovaných videí je špatný a tak se dá snad konstatovat, že je v multimediích slabší (určitě ne nepoužitelný). Rozhodně si ale nemyslím, že je špatný jako pracovní nástroj.

Jinak telefon místo ntb nepoužívám, tak tam je možná ta chyba :wink:
HTC Shift
Nokia N900
HTC Rhodium
Apple iPhone 4
Veterán
8 příspěvků •Stránka 1 z 1