Všeobecný pokec tykající se Pocket PC :)
12 příspěvků

Novinky zo sveta PPC zariadeni

Všeobecný pokec tykající se Pocket PC :)
Uživatelský avatar
Ramirez
Moderátor
Zařízení:
iPhone 12 / Apple Ipad / Samsung Galaxy Tab S4
Příspěvky:
6556
Registrován:
30. 11. 2008 13:25
Odesláno:
16. 06. 2009 14:07
Novinky zo sveta PPC zariadeni
Omnia 2 I8000

V Samsungu akoby sa roztrhlo vrece s novými smartfónmi, ktorými chce firma osloviť podnikový sektor aj domácich používateľov. V úspešnom modelovom radeOmnia sa objavia štyri nové modely, ktoré rozhodne stoja za to.

Omnia 2 s modelovým číslom I8000 je postavená na platforme Windows Mobile 6.1 s tradičným rozšírením TouchWiz UI 2.0. Veľký dotykový displej s 94 milimetrovou uhlopriečkou má rozlíšenie WVGA a pri jeho výrobe vsadili vývojári na novú AMOLED technológiu. Určený je pre 3G siete s protokolmi pre rýchly internet, nepohrdne však ani lacnejším a takmer všade dostupným WiFi pripojením. Aj keď s použitým systémom môžeme hovoriť o tom, že je nastrojený pre synchronizáciu s podnikovými aplikáciami, výrobca predsa len chce, aby sa všetko točilo aj okolo multimédií a hier. So 48 gigabajtami pamäte na palube a rýchlym procesorom by to nemal byť problém.

ObrázekObrázek

Ak vás vždy lákali smartfóny s výsuvnou QWERTY klávenicou, neprehliadnite model OmniaPRO s označením B7610. Svojou výbavou, ako by z oka vypadol predchádzajúcemu modelu. Tešiť sa máte hlavne na podporu push technológie pre elektronickú poštu, zabudovaný GPS modul, či 5 megapixelový fotoaparát s kvalitnými snímkami na výstupe. Keďže sa očakáva, že výsuvnú klávesnicu využijete naplno, do pozornosti sa dostáva mobilná kancelária, práca s dokumentmi a prehliadač Opera 9.5, ktorý by si mal poradiť s webmi v teréne rovnako dobre, ako na počítači.

Obrázek

Odľahčená verzia OmniaPRO s modelovým číslom B7320 presúva QWERTY klávesnicu z výsuvného modulu priamo pod polovičný formát displeja. Uspokojiť sa budete musieť so slabším 3 megapixelovým fotoaparátom, v obraze by ste však mali zostať vďaka FM tuneru s dekodérom RDS signálu.

Obrázek

Štvrtou novinkou je OmniaLITE B7300, ktorá je chudobnejším klonom novej Omnie 2. Presné technické parametre modelov zatiaľ firma nezverejnila.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Ramirez dne 17. 06. 2009 15:07, celkem upraveno 4 x.
Moderátor
Uživatelský avatar
Majky
exMód
Zařízení:
iPhone 4 + iPad
Příspěvky:
1232
Registrován:
24. 10. 2008 21:39
Odesláno:
16. 06. 2009 14:13

Re: Samsung Omnia 2 a Omnia Pro

Ta Omnia 2 se mi velice líbí - oželil bych i QWERTY...jen cena :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek

30.3.2011
- Omlouvám se celému 4ALL Teamu, ale poslední dobou mi všechen čas, který bych chtěl / měl věnovat foru, požírá škola.

EDIT: Můj názor na (ne)placení za aplikace se změnil, forum pro mě tedy ztratilo význam - avšak děkuji Vám všem, za ty krásné chvíle tu :)
exMód
Uživatelský avatar
Ramirez
Moderátor
Zařízení:
iPhone 12 / Apple Ipad / Samsung Galaxy Tab S4
Příspěvky:
6556
Registrován:
30. 11. 2008 13:25
Odesláno:
16. 06. 2009 14:15

Re: Samsung Omnia 2 a Omnia Pro

nj,dalsi Klon iPhonu :) Inak mne sa paci aj ta prva omnia.Mam moznost ju kupit za par eur.No neviem :)
Moderátor
Uživatelský avatar
Majky
exMód
Zařízení:
iPhone 4 + iPad
Příspěvky:
1232
Registrován:
24. 10. 2008 21:39
Odesláno:
16. 06. 2009 14:28

Re: Samsung Omnia 2 a Omnia Pro

Na Omnii #1 jsem se taky díval (líbila se mi), ale po konzultaci se skooopou jsme došli k názoru, že rozlišení na takový displej není příliš dobré a na takové rozlišení se špatně shánění hry / aplikace. ALe jinak bych jej mohl vyměnit za Kaisera...cena je asi stejná ("ojetých").
ObrázekObrázekObrázekObrázek

30.3.2011
- Omlouvám se celému 4ALL Teamu, ale poslední dobou mi všechen čas, který bych chtěl / měl věnovat foru, požírá škola.

EDIT: Můj názor na (ne)placení za aplikace se změnil, forum pro mě tedy ztratilo význam - avšak děkuji Vám všem, za ty krásné chvíle tu :)
exMód
Uživatelský avatar
Ramirez
Moderátor
Zařízení:
iPhone 12 / Apple Ipad / Samsung Galaxy Tab S4
Příspěvky:
6556
Registrován:
30. 11. 2008 13:25
Odesláno:
17. 06. 2009 08:36

Re: Novinky zo sveta PPC zariadeni

Sony Ericsson XPERIA X2

V posledních několika dnech se na internetu horlivě diskutuje o (snad) chystaném nástupci Windows Mobile komunikátoru Sony Ericsson XPERIA X1. Nedávno uveřejněné první špionážní fotografie byly o víkendu doplněny o možné hardwarové parametry.

Obrázek

Podle informací by se měla XPERIA X2 pochlubit špičkovým dotykovým OLED displejem úhlopříčky 3,5“ s rozlišením WVGA, což by byl oproti 3.0“ TFT LCD panelu u současného modelu posun vpřed. Na dostupných snímcích bychom tipovali poměr displeje spíše na klasických 4:3, což ale širokoúhlému VGA rozlišení (5:3) příliš nenahrává.

Obrázek

Další devizou zařízení by měl být 8,1Mpix fotoaparát s autofokusem a schopností záznamu VGA videí s kadencí 30 snímků za sekundu. Ve srovnání s "jedničkou“ opět značný pokrok. Potěšil by i 3,5mm audiokonektor pro připojení libovolných kvalitních sluchátek.V zaslaném příspěvku se dále hovoří o vestavěné satelitní navigaci, vybrané aplikace a hry by pak mohly využívat možnosti akcelerometru. Citelně lepší by pak měla být základní HW výbava s rychlejším procesorem než u původní verze (Qualcomm 528 MHz), zajímavě zní i 512 MB operační paměti. Jako další vylepšení autor příspěvku udává velmi svižná Windows Mobile 6.5 s možností budoucího upgradu na verzi 7. Nástupce XPERIE pak samozřejmě nebude ochuzen o oblíbené X-panely.
Moderátor
Uživatelský avatar
Majky
exMód
Zařízení:
iPhone 4 + iPad
Příspěvky:
1232
Registrován:
24. 10. 2008 21:39
Odesláno:
19. 06. 2009 20:41

Re: Novinky zo sveta PPC zariadeni

Tak toto je jeden z nej mobilů (dle mě) co jsem viděl...strašně se mi líbí (nemyslím desingnově - to je nic moc, přece jen 3D kostečka u Omnie...) ale ta QWERTY klávesnice je jako z notebooku...bomba !!
ObrázekObrázekObrázekObrázek

30.3.2011
- Omlouvám se celému 4ALL Teamu, ale poslední dobou mi všechen čas, který bych chtěl / měl věnovat foru, požírá škola.

EDIT: Můj názor na (ne)placení za aplikace se změnil, forum pro mě tedy ztratilo význam - avšak děkuji Vám všem, za ty krásné chvíle tu :)
exMód
Uživatelský avatar
Ramirez
Moderátor
Zařízení:
iPhone 12 / Apple Ipad / Samsung Galaxy Tab S4
Příspěvky:
6556
Registrován:
30. 11. 2008 13:25
Odesláno:
20. 06. 2009 12:01

Re: Novinky zo sveta PPC zariadeni

Len teda este neni iste ci to je ona :) Su to len dohady zatial,mozno je to aj nejaka Cinska X2 :D :D
Moderátor
Uživatelský avatar
Majky
exMód
Zařízení:
iPhone 4 + iPad
Příspěvky:
1232
Registrován:
24. 10. 2008 21:39
Odesláno:
23. 06. 2009 16:44

Re: Novinky zo sveta PPC zariadeni

Sone Ericsson X2

Už v minulém týdnu se na internet dostala nekvalitní fotografie, na které je model X2 zachycený. Xperia X2 nabídne WVGA displej (480×800px) s úhlopříčkou 3,5", který by měl být vyrobený technologií OLED. Fotoaparát s rozlišením 8,1 MPx a autofocusem; ten stejně jako X1 zvládne natáčet video ve VGA rozlišení při 30 FPS. Lákává je 512 MB RAM, přítomnost pohybového senzoru a 3,5 mm výstup na sluchátka.

Obrázek

Telefonní funkce GSM/UMTS/HSDPA modul a Bluetooth ve verzi 2.1, Wi-Fi 802.11b/g a GPS navigace. Xperia X2 by se měla prodávat se systémem Windows Mobile 6.5 a kompatibilní prý bude i s Windows Mobile 7. Datum, kdy by se zařízení mohlo dostat na trh, zatím zveřejněno nebylo.


______________________


HTC Firestone

Zařízení bude postavené na čipové sadě od Qualcommu (typ MSM8250 Snapdragon), s procesorem taktovaným na 600 MHz. Podpora GSM modulu (GPRS a EDGE třídy 12), také kombinace UMTS/HSDPA. Displej se bude WVGA (480×800px) a úhlopříčka 3,6" (65 tisíc barev). Bezdrátové připojení díky Wi-Fi modulu s podporou standartů 802.11b/g a Bluetooth ve verzi 2.0 (EDR, A2DP).

Na zadní straně by měl být fotoaparát s rozlišením 8 MPx optikou, bohužel bez přisvětlovací diody. Dále také 256 MB RAM a 512 MB ROM (možné, že bude RAM 288MB). Podpora paměťových karet microSDHC a také 3,5 mm výstup na sluchátka a pohybový senzor. Tak ése dočkáme navigačního modulu GPS (včetně A-GPS), FM rádia se nedočkáme - ale asi bude jen softwarově deaktivovaný jako u Touch Pro 2.

Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

30.3.2011
- Omlouvám se celému 4ALL Teamu, ale poslední dobou mi všechen čas, který bych chtěl / měl věnovat foru, požírá škola.

EDIT: Můj názor na (ne)placení za aplikace se změnil, forum pro mě tedy ztratilo význam - avšak děkuji Vám všem, za ty krásné chvíle tu :)
exMód
Uživatelský avatar
Ramirez
Moderátor
Zařízení:
iPhone 12 / Apple Ipad / Samsung Galaxy Tab S4
Příspěvky:
6556
Registrován:
30. 11. 2008 13:25
Odesláno:
23. 06. 2009 23:27

Re: Novinky zo sveta PPC zariadeni

Pekny kusok :) Ale 8Mpx foto a bez prisvietenia? No HTC si vzdy najde nieco cim ten fon Po...u. Moj osobny nazor je,ze do HTC uz nepojdem.Tento je pjekny:



Pharos Traveler 137

ObrázekObrázek
Obrázek

Technické údaje:
Siete: GSM 850/ 900/ 1800/ 1900 MHz, UMTS 1700/ 1900/ 2100 MHz
Operačný systém: Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional
Procesor: Qualcomm MSM 7201A 528 MHz
Rozmery: 116,8 x 61 x 13 mm
Hmotnosť: 138,6 g
Displej: 3,5“, TFT, WQVGA, 800 x 480 px, dotykový, 65 tis. farieb
Fotoaparát: 3 Mpix, nahrávanie videí/ sekundírna VGA kamera pre videohovory
Pamäť: 256MB DDR SDRAM, 512MB Flash ROM
Pamäťová karta: áno - microSD do 16GB
Konektivita: Bluetooth 2.1 s A2DP a EDR, GPRS, EDGE, microUSB v2.0, Wi-Fi 802.11 b/g, UMTS 384Kb/s, HSDPA 7.2Mb/s, HSUPA 2Mb/s
Funkcie: FM rádio s RDS, hudobný prehrávač, organizér, vstavané handsfree, funkcia A-GPS, GPS so softvérom Pharos Smart Navigator, mapy, realizácia videohovorov, 3,5mm audio výstup, Microsoft Office Mobile balík, Media Player a Live Search
Batéria: 1380 mAh
Výdrž batérie: 4 hod realizácie hovorov
Cena: 600 USD
Moderátor
Uživatelský avatar
Majky
exMód
Zařízení:
iPhone 4 + iPad
Příspěvky:
1232
Registrován:
24. 10. 2008 21:39
Odesláno:
28. 06. 2009 18:53

Re: Novinky zo sveta PPC zariadeni

Sony PSP Mobile

Toto zařízení by mělo konkurovat hlavně iPhonu...
Technické info zatím není známo, zatím se neví, jestli se to bude vyrábět (koncept). Ale každopádně by to mohlo být zajímavé.

Obrázek



PS: Asi to není správná sekce, ale kde jinde jsou novinky...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

30.3.2011
- Omlouvám se celému 4ALL Teamu, ale poslední dobou mi všechen čas, který bych chtěl / měl věnovat foru, požírá škola.

EDIT: Můj názor na (ne)placení za aplikace se změnil, forum pro mě tedy ztratilo význam - avšak děkuji Vám všem, za ty krásné chvíle tu :)
exMód
12 příspěvků