Všeobecný pokec tykající se Pocket PC :)
9 příspěvků •Stránka 1 z 1

Problém se zamrzáváním

Všeobecný pokec tykající se Pocket PC :)
WindCZ
Mobil Plus User
Zařízení:
HTC Touch 2
Příspěvky:
53
Registrován:
16. 12. 2009 17:10
Odesláno:
28. 12. 2009 21:48
Problém se zamrzáváním
zdravim mám takový problém mám HTC touch 2 od vánoc a mám s nim takove problemy jako je zamrznuti a tak podobne ze se nakonec nucen vyndat baterku--(napr. kdyz jsem si nastavoval schůzku v kalendari a pak dal ulozit,a jinak zadne jine zapnute aplikace)-- a rekl bych ze to tomu telefonu nedela moc dobre jinak uz jsem byl nucen 2x obnovit pamet....
jinak treba kdyz zamknu telefon a pak ho odemknu tak je vsechno zpomaleny jako po resetu nebo kdyz najedu do zprav a dam nejakou otevrit tak to chvili trva nez se odevre.myslil jsem si ze kdyz to ma takovej procesor a 256mb ramek ze to bude vsechno litat ale nevim no.jestli by to mohlo bejt pomaly kvuli karte to fakt nevim...jinak tam mám 8GB

jinak do telefonu jsem zatim zadny takovy aplikace neinstaloval mám tam jen jednu stazenou hru a asi 2 aplikace ale pochybuji ze je to kvuli tomu.

ptam se vas jestli je normalni ze jsou ty reakce trosku pomalejsi u vsech HTC a nebo je problem jen u me.
Mobil Plus User
baron_cz
PPC Moderátor
Zařízení:
HTC Touch Cruise WM6
Příspěvky:
4207
Registrován:
10. 01. 2009 22:33
Odesláno:
28. 12. 2009 22:34

Re: Problém se zamrzáváním

A není problém, že máš zasekanou RAMku. Když zavíráš programy křížkem, tak se nezavřou, ale stále běží na pozadí.

Jinak já mám ofiko WM6 s CZ lokalizací a některé reakce bych si taky dokázal představit rychlejší. Ale to je taková daň za CZ lokalizaci, která zařízení zpomaluje.

Také je dobré občas provést softreset, k tomuto účelu mám nainstalovaný A-A Reset Manager.
PPC Moderátor
WindCZ
Mobil Plus User
Zařízení:
HTC Touch 2
Příspěvky:
53
Registrován:
16. 12. 2009 17:10
Odesláno:
28. 12. 2009 22:58

Re: Problém se zamrzáváním

no mám vypnutý uplne vsechno ale spise me stve to zasekavani nejcasteji v kalendari proste najednou se neco stane a nejdu vubec nic krome vyndani baterky.uz me to dost stve furt sundavat zadni kryt nechapu na co pak ten mobil je kdyz pokazdy kdyz najedu do kalendare se sekne fakt nevim...

EDIT:jo a jak je to teda s tou lokaci?mám tam nainstalovanou cestinu myslis ze kdybych tam mel anglictinu ze by to jelo rychleji?neby myslis ze staci nastavit region US?
Mobil Plus User
baron_cz
PPC Moderátor
Zařízení:
HTC Touch Cruise WM6
Příspěvky:
4207
Registrován:
10. 01. 2009 22:33
Odesláno:
28. 12. 2009 23:16

Re: Problém se zamrzáváním

Tak všeobecně všichni uvádějí, že čeština od sunnysoftu zpomaluje. Ale já osobně jsem nikdy bez češtiny nejel, tak nedokážu objektivně posoudit, jak moc zpomaluje.

Musel by jsi provést hardreset a při nabíhání nevybrat češtinu.

Jinak co píšou např. zde, tak naopak píšou, že je rychlý.

Kód: Vybrat vše

http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?f=64&t=15382
A jakej máš soft, nemáš nainstalovanej nějakej "zpomalovač". :D
PPC Moderátor
WindCZ
Mobil Plus User
Zařízení:
HTC Touch 2
Příspěvky:
53
Registrován:
16. 12. 2009 17:10
Odesláno:
28. 12. 2009 23:24

Re: Problém se zamrzáváním

mám orig win 6.5 jinak o zadny spomalovaci nevim,moc se v tom jeste nevyznam je to muj 1. mobil s win mob. takze nevim co tim myslis :-)

jinak tam mám nainstalovanej Skype,Coreplayer a Pocket Heroes
a nejaky blbosti z windowsmarket napr. Rebot Now a nejakou blbost co ani nevim na co je :D
Mobil Plus User
baron_cz
PPC Moderátor
Zařízení:
HTC Touch Cruise WM6
Příspěvky:
4207
Registrován:
10. 01. 2009 22:33
Odesláno:
28. 12. 2009 23:37

Re: Problém se zamrzáváním

Tak ten soft vypadá v pohodě. Ale jestli ti to zamrzá jen v kalendáři, tak je možný, že je nějaká chybka v ROM WM6.5. Nikde sem o podobným nečetl, o TOUCHi2 toho nikde moc zatím nepíšou.

Časem většinou HTCéčko vydává nějaké opravy ( hotfixi ) nebo někdo vymyslý nějakej opravnej .cab či úpravičku v registrech.

Ale jak píšu výše občas to chce provést softreset, uvolní se RAMka a pak je zařízení svižnější. Já osobně provádím prakticky denně A-A reset manažerem.
PPC Moderátor
WindCZ
Mobil Plus User
Zařízení:
HTC Touch 2
Příspěvky:
53
Registrován:
16. 12. 2009 17:10
Odesláno:
29. 12. 2009 17:59

Re: Problém se zamrzáváním

no tak dekuju za rady a pokud by jste mi nekdo jeste mohl poradit tak piste.uz se mi to dneska zase parkrat seklo
Mobil Plus User
baron_cz
PPC Moderátor
Zařízení:
HTC Touch Cruise WM6
Příspěvky:
4207
Registrován:
10. 01. 2009 22:33
Odesláno:
29. 12. 2009 18:16

Re: Problém se zamrzáváním

Ještě jsem koukal, že si instaloval S2U2 (Slide to unlock), tak osobně bych ho alespoň na zkoušku vyhodil. Je to zrovna jeden z těch programů, co můžou dělat problémy.
PPC Moderátor
WindCZ
Mobil Plus User
Zařízení:
HTC Touch 2
Příspěvky:
53
Registrován:
16. 12. 2009 17:10
Odesláno:
29. 12. 2009 19:31

Re: Problém se zamrzáváním

taky ze uz ho nemam :D mel jsem ho tam asi 5 min. pak jsem si rek ze to bude asi na nic.

jinak jsem zjistil ze se mi to vetsinou seká po tom co neco nastavim v nastavení,ale nevim no.

nebo kdyz mám treba ten zámek kláves jak se musi pretahnout prez display tak treba se to nekdy tak pojebe ze s nim muzu hejbat jak chci a stejne nic....no proste nevim...
Mobil Plus User
9 příspěvků •Stránka 1 z 1