Všeobecný pokec tykající se Pocket PC :)
51 příspěvků

Zamysleni nad budoucnosti - PPC a WM7

Všeobecný pokec tykající se Pocket PC :)
Uživatelský avatar
Warrier
Mobil Extra User
Zařízení:
Xperia X10 mini
Příspěvky:
512
Registrován:
09. 10. 2008 14:44
Odesláno:
13. 03. 2009 14:04
Zamysleni nad budoucnosti - PPC a WM7
Zdravim,
pri brouzdani na internetu me napadla myslenka, diky ktere jsem chvili tupe ziral na monitor a domyslel jsem si dusledky.
Jak asi vsichni zkuseni uzivatele WM vi, tak nase komunita se cim dal rychleji rozrusta. Na jednu stranu je to dobre, bude pribyvat vice moznosti, jak si tohle a tamhleto upravit, zmenit, bude vice lidi, tudiz se jim lepe budou resit problemy atd. Taky se bude stavat, ze uz nebudou WM "netradicni". Ja jsem mozna uz vyjimka, ale zatim nema v mem okoli nikdo PPC (teda alespon o nikom nevim). Jestli se z WM stane neco jako ze Sony Ericssonem, tak se muzeme tesit, ze WM bude mit kazdy druhy clovek. Nevim, jak ostatnim, ale me to bude vadit, vzdycky jsem rad, ze mam neco, co ostatni ne :).

Dalsi vec, ktera me dnes napadla, je, co se stane se "starymi" PPC, az se na svet dostane WM7 a modely s timto systemem. Podle informaci na internetu by Windown pro telefony mel umet pracovat s multidotykovym displejem. Takovy displej je samozrejme desna sranda, tahat nekolika prsty po obrazku a koukat, jak se roztahuje, hrat na piano nebo na kytaru akordy a spousta dalsich blbinek. Urcite se multitouch da vyuzit i na neco smysluplnejsiho, zkratka rozhodne neuskodi.
Vratme se zpatky, dejme tomu, ze prave WM7 nastupuje na trh. Na internetu je spousta aplikaci, plno lidi resi nestabilni prvni verze systemu, vychazeji nove verze, novi majitele WM7 slastne mlaskaji nad grafickym zpracovanim atd... Je tu ale otazka, co se stane se starymi PDA. Je jasne, ze behem casu se na nejake WM2003 asi zapomene, ale urcite se nebude chtit tisicum lidi kupovat nejake nove PDA, jen proto, ze vysel novy system, ktery na jejich stare milacky nejde. Je mozne, ze budou upgrady na stare, nevim vsak, ja se vyresi multitouch (je mozne, ze se to vyresi tahle rezistivni displeje zvladaji multitouch), jinak by to na starych strojich proste neslo. A co pak? Koupime si vsichni WM7? A co se stane s tisici starych stroju?
Nechce se mi kupovat kazde dva roky novy mobil jak to spousta lidi dela, ale nechat si stare PDA, na ktere uz si nikdo nevzpomene, to je pro me, jakozto pro mobilniho nadsence, neunosne, nicmene nic jineho mi asi nezbude.
At to dopadne jak chce, doufejme, ze se nevytrati puvodni zamer Windows Mobile a ze se z nich nestanou konkurenti napr. pro Nokie a SE (iPhone uz je davno napodobovan, viz nepochopitelna snaha jako napr. HTC Touch HD a spousta "stejnych" beztlacitkovych modelu) a vyvoj WM si pujde, alespon s casti, svoji cestou.

No, tak jsem se zas po nejake dobe rozepsal, ze je ten patek 13., mel jsem potrebu si postezovat... :D
Warrier
Mobil Extra User
Thompson
Mobil Profi User
Zařízení:
HTC Desire, ROOT
Příspěvky:
258
Registrován:
09. 02. 2008 15:52
Odesláno:
13. 03. 2009 15:04

Re: Zamysleni nad budoucnosti - PPC a WM7

Mě už 6.5 připadají jako totálně nepoužitelný bastl a pochybuju,že wm7 na tom budou stejně.Jinak v mém okolí jsem taky neviděl PPC :D
Vytváření certifikátů na Nokie!
SE: Flashing, Hacking, Modding, Unlocking!
iPhone: Modding, Jailbreaking, Flashing!
Android: Rooting, flashing, customizing!
Pomohl jsem ti?Poděkuj mi-Obrázek
Mobil Profi User
Uživatelský avatar
skooopa
exMód
Zařízení:
Nexus 7 / Motorola BackFlip
Příspěvky:
1796
Registrován:
04. 05. 2008 21:14
Odesláno:
13. 03. 2009 17:07

Re: Zamysleni nad budoucnosti - PPC a WM7

Taky by me zajimalo jak tohle jednou bude...
Ja jsem spokojn s WM 6.1.
A v okoli teda mam dost lidi co maji PPC ale v podstate jen diky mne jelikoz u me videli co to umi a pri koupi mobilu jim jiz prislo jako nesmysl koupit si ,,hloupej telefon"
Vsechny nadchlo ICQ ,,zdarma" a celkove internet v mobilu+ vsechny ty kraviny co do toho jdou narvat.
Jiz znam cca 4 lidii s PPC a dalsi se chystaji koupit take PPC.
Ale je pravda ze hodne lidi odradi to ze si mysli ze je to slozite a neprakticke na ovladani ale po case rikaji pravej opak..

Na WM 7 jsem zvedav jen v tom smyslu co to prinese za nove pristroje a fce PPC...
Obrázek
A mnohe dalsi :-)

:-) Přes soukromé zprávy pomoc neposkytuji!!! Děkuji za pochopení :-)
exMód
radospol
Mobil Guru
Zařízení:
Samsung Galaxy SII
Příspěvky:
196
Registrován:
17. 03. 2008 16:27
Odesláno:
16. 03. 2009 21:59

Re: Zamysleni nad budoucnosti - PPC a WM7

Warrier mat tvoje problemy:-)))
Mobil Guru
skorpio
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
HTC kaiser
Příspěvky:
10
Registrován:
20. 02. 2009 11:16
Odesláno:
17. 03. 2009 06:56

Re: Zamysleni nad budoucnosti - PPC a WM7

no ja jen doufam ze WM7 bude i pro kaisery :)
v mojem okoli neznam moc lidi s win mobile spise 8 lidi s ifonem a 4 s nokia96 nebo 95
jak jsem jim ukazal WM tak rikali pecka

ale stejne kdo vi kde budem za par let kdyz jde vyvoj brutalne dopredu !!! myslim ze do konce meho zivota se bud cely svet zdrouti nebo budem mit jinci starosti s zakladanim kolonii ale to je na dlouhe povidani
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
kazatell
Mobil Profi User
Zařízení:
HTC TyTN II (ve verzi MDA Vario III) (QVGA-240x320)... HTC Hera 110 (QVGA-240x320)
Příspěvky:
445
Registrován:
30. 12. 2008 09:13
Odesláno:
17. 03. 2009 15:28

Re: Zamysleni nad budoucnosti - PPC a WM7

Mno v mém okolí je PPC s WM spousta... studuju v praze a na přednášce má nějaký PPC každý třetí... většinou TyTN nebo TyTN II. Dneska sem jel domu a ve vlaku mělo tak 15 lidí kaisera...
MNo to je jedno ale rozrůstá se...
Jo a budoucnost vidim asi tak že staré přístroje přežijí ale nové budou něco víc... už od zmiňovaného multitouch po funkce (pomocí G senzoru) jako je vyrtuální 3D, kdy se dokážete podívat jakoby za okraj přístroje a ohromě se vám tím zvětší, alespoň vizuálně, displej... taky se těšim na projektor zabudovaný do phonu... Krom to do dvou let se prý většina mobilů nebude nabíjet, protože povrch bude tvořen z nanovláken, které budou fungovat jakosolární články, ale mnohem výkonější a bude stačit i denní světlo...

Kód: Vybrat vše

http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=1138
Mno bude to pecka a mě za dva roky končí smlouva a určitě se novinek bát nebudu ;-)



//linky do CODE... ne do URL... Sk0p!X
Pomohl sem ti? Obrázek
Když se na něco ptám věřte že Google a HLEDAT sem už zkoušel... ale nepomohlo to
Obrázek
Mobil Profi User
Uživatelský avatar
Warrier
Mobil Extra User
Zařízení:
Xperia X10 mini
Příspěvky:
512
Registrován:
09. 10. 2008 14:44
Odesláno:
22. 03. 2009 12:44

Re: Zamysleni nad budoucnosti - PPC a WM7

radospol píše:Warrier mat tvoje problemy:-)))
Jen me to tak napadlo, tak jsem to napsal. Neboj, problemy jsou i horsi, o tech ale se psat nehodi
Mobil Extra User
Thompson
Mobil Profi User
Zařízení:
HTC Desire, ROOT
Příspěvky:
258
Registrován:
09. 02. 2008 15:52
Odesláno:
11. 04. 2009 10:59

Re: Zamysleni nad budoucnosti - PPC a WM7

V mém okolí mám tak PPC já, jeden kámoš a můj otec :D .
Vytváření certifikátů na Nokie!
SE: Flashing, Hacking, Modding, Unlocking!
iPhone: Modding, Jailbreaking, Flashing!
Android: Rooting, flashing, customizing!
Pomohl jsem ti?Poděkuj mi-Obrázek
Mobil Profi User
Uživatelský avatar
KowboyBebop
Mobil Member User
Zařízení:
Saumsung Galaxy S II (WVGA)
Příspěvky:
1318
Registrován:
23. 08. 2008 17:12
Odesláno:
12. 04. 2009 11:48

Re: Zamysleni nad budoucnosti - PPC a WM7

Tak podle me je reseni proste. Ted si nic nekupujte, mejte radi sve stavajici stroje a chvili po startu WM7 si kupte nove, zadny problem ne? Koupit jednou za dva roky novy mobil je preci uplne normalni (^^,)
New All-in-1 Pack
Saumsung Galaxy S II / i9100 // 8GB microSD class6 // ROM: GalnetMIUI Stable
FPSeCE Download | FPSeCE Complete How To Guide | FPSeCE Compability list
HolyShit! It's BeefSupreme!

Obrázek
Obrázek
Mobil Member User
Uživatelský avatar
Majky
exMód
Zařízení:
iPhone 4 + iPad
Příspěvky:
1232
Registrován:
24. 10. 2008 21:39
Odesláno:
12. 04. 2009 20:38

Re: Zamysleni nad budoucnosti - PPC a WM7

Tak jsem brouzdal po Obrázek a narazil jsem na toto:

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=L-i2jHEFdD4&feature=related
Nejspíš (na 99,9%) to je nějáký skin, ale alespoň máme nějákou inspiraci...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

30.3.2011
- Omlouvám se celému 4ALL Teamu, ale poslední dobou mi všechen čas, který bych chtěl / měl věnovat foru, požírá škola.

EDIT: Můj názor na (ne)placení za aplikace se změnil, forum pro mě tedy ztratilo význam - avšak děkuji Vám všem, za ty krásné chvíle tu :)
exMód
51 příspěvků