Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
14 příspěvků

Android na HTC Topaz?

Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
HooX
Mobil Plus User
Zařízení:
HTC Touch "Topaz" Diamond 2 (480x800)
Příspěvky:
68
Registrován:
22. 11. 2008 03:07
Odesláno:
28. 08. 2010 12:02
Android na HTC Topaz?
ste raz zaloz dve rovnake temy Čau,
nevíte jak to vypadá s těma portama Androidu na HTC, standardně vydávaný s Windows Mobile, konkrétně Touch Diamond 2 (=Topaz, =Pure) ? Něják se v tom už nevyznám. Koukal jsem na XDA, že tam je o tom topic, ale nechápu ty zkratky a verze..
Takže by mě zajímalo, jestli myslíte, že někdy pojede Android na Touch Diamondu 2 na 100%? Se všema funkcema, nebo aspoň trošku použitelnej, zkrátka aby se vyplatilo plně jím nahradit WM 6.5? WM mě dost štvou, jsou hrozně pomalý, fakt už sem z toho zoufalej ( Samsung mi něják nesedí, ale když sem měl dřív Omnii, nebyla tak líná.. No, ale taky měla displej jak z mikrovlnky.)

Takže plnohodnotnej port Androidu na Touch Diamond 2:
1) Ano? / Ne?
2) Cca kdy?
3) Použitelně, plynule?

Díky moc :)
Naposledy upravil(a) Ramirez dne 28. 08. 2010 12:14, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Este raz zaloz dve rovnake temy v dvoch roznych sekciach a mas varn!
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
s.s.rock
Mobil Extra User
Zařízení:
Ježíš těch bylo aktuálně Samsung Galaxy A5 2016
Příspěvky:
850
Registrován:
01. 03. 2008 21:45
Odesláno:
28. 08. 2010 13:16

Re: Android na HTC Topaz?

Nevim jak na topaz ale na Touch Pro2 (Rhodium) uz je docela dost povedena verze 2.2. froyo. Uz jde i zvuk, ale bohuzel v nasich zemepisnych sirkach nefunguje My Location, coz v praxi dela android nepouzitelny. :-( Bez toho toiz nefunguje market, nefunguje ani pocasi a bohuzel ani google mapy. Jinak jeste neni doreseny bluetooth a kamera. Jinak je android na dobre ceste ale jesli nekdy bude 100procent funkcni na tom kterem zarizeni a kdy to vi jenom panbuh.
Dříve sem byl s.s.rock dnes s.s.thrash nový profil za 30 kvůli tomu ale zakládat nehodlám!
Mobil Extra User
HooX
Mobil Plus User
Zařízení:
HTC Touch "Topaz" Diamond 2 (480x800)
Příspěvky:
68
Registrován:
22. 11. 2008 03:07
Odesláno:
28. 08. 2010 14:32

Re: Android na HTC Topaz?

s.s.rock: Díky :) Na Topaz je Froyo 2.1, jestli jsem to pochopil dobře z XDA. Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli je bezpečný zkoušet teď ty verze který jsou, prostě na zkoušku. Nikdy jsem na telefonu ROM neměnil, nebo tak podobně, tak jestli je tam co podělat, jestli si můžu třeba něják nenávratně poškodit PPC. A jak to vlastně funguje, resp co se děje s telefonem když to spouštim. Smaže se mi WM?
Tady je postup, jestli je na tom něco nebezpečnýho:
-First step and the most important be sure to backup all your valuable data from you SD card
-Before downloading anything be sure that your SD card is formated in FAT32 file system
-Download the latest build below [Post 4]
-Unzip the contents of the .zip file
-Copy all contents of the unzipped file to the ROOT of your Storage Card
-Copy the STARTUP.txt located in STARTUP CONFIG->TOPAZ folder to the root of your SD card

Ještě by mě zajímalo jak to bude šlapat. Plynule? A co hry, ty jdou? Taky plynule?

Dík.
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
Henatko
Mobil Guru
Zařízení:
BB 9780(480x360),Nokia E72 a N95 (QVGA)
Příspěvky:
159
Registrován:
22. 01. 2010 21:48
Odesláno:
28. 08. 2010 17:10

Re: Android na HTC Topaz?

je to jednoduche : rozbal soubor na kartu alkorat to nedavej do zadne slozky (proste primo na Root.karta bude na fat32 urcite uz naformatovana ;) pak aby jsi mel spravnej startup.txt na tvuj tel spustis haret.exe a jedes prvni spusteni je dlouheeeee ale pak frcis.na to aby jsi to otestoval to staci ale stejne nakonec prejdes zpet na wm :) protoze to nejde tak dokonale zatim.... mozna.doma mam tel i na androidu je to takove osvezeni zmena ale wm je wm jo a portace na android nena nic spolecne s flash rom tak se neboj pak vycistis kartu a nic jako by se nestalo kdyz te to nebude brat

[ Odesláno z mobilu ] Obrázek
Mobil Guru
HooX
Mobil Plus User
Zařízení:
HTC Touch "Topaz" Diamond 2 (480x800)
Příspěvky:
68
Registrován:
22. 11. 2008 03:07
Odesláno:
28. 08. 2010 17:47

Re: Android na HTC Topaz?

Tak noční můry se nevyplnily, Android jsem úspěšně spustil, ale má to háček. Špatně jsem nakalibroval displej, resp, když tam byly ty kostičky, klikal jsem pořád vlevo nahoře. Jak to znovu nakalibruju pls?

Tak už sem koukal na XDA, stačilo vymyzat soubor ts-calibration :)
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
s.s.rock
Mobil Extra User
Zařízení:
Ježíš těch bylo aktuálně Samsung Galaxy A5 2016
Příspěvky:
850
Registrován:
01. 03. 2008 21:45
Odesláno:
29. 08. 2010 10:51

Re: Android na HTC Topaz?

Jenom takova mala oprava pri ktere jsem se pousmal ale nic se nedeje. Zadny uceny z nebe nespadl. Android 2.1 se jmenuje Eclair a 2.2 Froyo Tak ze kdyz se setkas s nazvem Android Eclair je to verze 2.1 a Android Froyo 2.2, zady android 2.1 Froyo neexistuje. ;-) Pak se to jeste deli podle toho co ta ktera verze obsahuje ale tim uz te nebudu zatezovat.
Dříve sem byl s.s.rock dnes s.s.thrash nový profil za 30 kvůli tomu ale zakládat nehodlám!
Mobil Extra User
HooX
Mobil Plus User
Zařízení:
HTC Touch "Topaz" Diamond 2 (480x800)
Příspěvky:
68
Registrován:
22. 11. 2008 03:07
Odesláno:
29. 08. 2010 14:39

Re: Android na HTC Topaz?

Tak vám děkuju. Vyzkoušel jsem verzi 2.1 a jede to suprově :) Jenom mám pár problémů, jako třeba že mi nejde stahovat z Marketu, i když jsem na wifi a na Market se dostanu. Dál hry. Stáhnul sem si (přes PC) nějákou vlaštovku, je to ve 3D a smrtelně se to seká. Je to tim, že je to nedodělaná verze toho Androidu, nebo HW telefonu? Resp. zlepší se ještě rychlost těch aplikací? Taky sem čet, že některej android přetaktovává procák, tak doufam že tenhle to neni. A taky mám problém s tim, že sem si změnil pozadí na Androidu a teď nemůžu najít to původní modrý :( :D
A myslíte, že je lepší stáhnout ten 2.2? Mam teď 2.1, je v tom nějákej citelnej rozdíl? Dík

EDIT: Jak bych tam měl vlastně nahrát to 2.2, když tam mam teď 2.1? Smazat všechny soubory 2.1 a nainstalovat 2.2, nebo to jde něják míň komplikovaně? Ony sou ty soubory totiž všude..
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
Henatko
Mobil Guru
Zařízení:
BB 9780(480x360),Nokia E72 a N95 (QVGA)
Příspěvky:
159
Registrován:
22. 01. 2010 21:48
Odesláno:
29. 08. 2010 17:01

Re: Android na HTC Topaz?

nejlepsi bude dat kartu do pc slozky(u me priklad DCIM instalacky atd...) ktere chces zachovat zalohovat v pc(nekam je nahazej)a kartu v pc naformatovat FAT32 vratit "zalohu" a opet rozbalit 2.2 a spustit mas jistotu ze tam nezustalo nic po 2.1 ;)

[ Odesláno z mobilu ] Obrázek
Mobil Guru
Uživatelský avatar
s.s.rock
Mobil Extra User
Zařízení:
Ježíš těch bylo aktuálně Samsung Galaxy A5 2016
Příspěvky:
850
Registrován:
01. 03. 2008 21:45
Odesláno:
01. 09. 2010 05:38

Re: Android na HTC Topaz?

Naopak Froyo nema vlastni soft klavesnici proto se musi Clair preinstalovat. ;-) Tohle je dane uz androidem taky tam nevychazite z niceho hned do froya
Dříve sem byl s.s.rock dnes s.s.thrash nový profil za 30 kvůli tomu ale zakládat nehodlám!
Mobil Extra User
Spawn
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
HTC Diamond 2
Příspěvky:
14
Registrován:
12. 06. 2011 20:44
Odesláno:
27. 11. 2011 11:46

Re: Android na HTC Topaz?

Cavec, mam dotaz, kdyz nainstaluju Android 2.2 na moje HTC Diamond 2, tak hry co jsou na androida z vyroby mi pujdou na mem mobilu?a jak je tam vyresenej zvuk? jde uz nebo ne? je ten android rychlejsi uz?
Mobil Čumil Plus
14 příspěvků