Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
2 příspěvky •Stránka 1 z 1

Kalibrace displeje ASUS P565

Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
jiwecek
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
HTC Evo 3D
Příspěvky:
2
Registrován:
10. 10. 2009 11:09
Odesláno:
22. 06. 2011 11:16
Kalibrace displeje ASUS P565
Ahoj,
mám měnší problém s kalibrací odporového displeje u svyho PPC.

Od začátku:
Mám 2 riky starý PPC Asus P565, poslední dobou jsem měl problémy s nakalibrováním displeje, vždy mě to nechtělo pustit dále, stále se po zmáčknutí pěti bodů objevila kalibrace znova. Minimálně 100x jsem to opakoval a stále bez úspěchu. Napadlo mě udělat Hard Reset do továrního nastavení. To byla ale chyba, jelikož jsem si neuvědomil, že ihned po restartování to po mě bude chtít kalibraci. ten samý problém cyklického zadávání 5ti bodů na obrazovce. Pročetl jsem net a ujistil, že se to dá obejít nahráním prázdného souboru s názvem "welcome.not" do kořenového adresáře telefonu a dát soft restart - povedlo se. Displej byl ale natolik rozhozený, že byl telefon naprosto nepoužitelný. Na ruských stránkách jsem zjistil, že lze nastavit kalibrační data ručně přes registry. Interní SW na úpravu registrů do PPC byl nepoužitelný (kvůli nemožnosti cokoli na displeji dělat) a tak jsem si stáhl externí program. Musel jsem si přehodit displej na ležato pro leváky, abych mohl povolit programu v zápisu do registrů. Běs, děs a hrůza toto.

Nakonec se mi podařilo dát displej do alespoň trochu použitelného stavu. Nyní ale mám problém s přesným dokalibrováním displeje. Kalibrační data se v registrech nachází v HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DEVICEMAP\TOUCH a klíč s daty vypadá defaultně takto: "500,500 750,750 750,250 250,250 250,750". Jsou to podle zjištění souřadnice bodu, jak jdou při kalibraci zasebou, tudíž prostřední, levý horní, levý dolní, pravý dolní a nakonec pravý horní. Při pokusu nějak ručně donastavit hodnoty se mi to stále nedaří.

Nebyl by prosím někdo té lásky a neposkytl mi výše zmíněné kalibrační data ze své P565ky ? Nebo někdo nějaký jiný nápad?
HTC Evo 3D
Mobil Čumil Plus
los salamos
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
HP iPaq hx2490b, Nokia 5230
Příspěvky:
1
Registrován:
12. 06. 2011 09:39
Odesláno:
24. 06. 2011 20:52

Re: Kalibrace displeje ASUS P565

ahoj prosim te mam ten samy problem na svem hp, mohl bych te poprosit jak tam nahrat ten soubor welcome.not, pomoci jakeho programu jsi tam ten soubor nahraval. diky
Mobil Čumil Plus
2 příspěvky •Stránka 1 z 1