Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
28 příspěvků

Spadlé WM?

Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
S.M-A-RT
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
LG Optimus 4X HD
Příspěvky:
10
Registrován:
11. 01. 2011 12:11
Odesláno:
07. 06. 2011 06:30
Spadlé WM?
Začalo to tím, že mi ráno nezvonil budík a telefon nešel odemknout, tak jako obvykle jsem vyndal stylus a resetoval ho (normálně ten telefon je potřeba resetovat minimálně 1x denně kdy se prostě zasekne homescreen a nechce reagovat). Ovšem po dnešku již nenaběhnul. Zavádění evidentně v pohodě, loho HTC i znělka zahrajou ale pak se zapínají windows. Nejdřív vyskočí dvě nebo tři okýnka, že nějaké .dll knihovny chtějí spustit nepodepsaný program a pak začne jakoby nabíhat windows, ale má dole nějaký progress bar který jezdí pořád do kola. S WM moc zkušenosti nemám, konkrétně ROMku jsem třeba nikdy nenahrával a nevím jestli je potřeba funkční WM nebo můžou být i "postižené".

Děkuji za rady :)

E: Tak jak na to koukám, tak po každém restartu to zapínání probíhá jinak. Třeba teď místo ptání na nějaké aplikace bylo "Připravování telefonu k prvnímu spuštění", ale pak zase začne běhat progress bar bez jakéhokoliv označení. :(

E2: Tak se windows nějak samy opravily. Sice jsou jako nový telefon, bez všech aplikací, ale aspoň, že už běží. :)
Obrázek
Mobil Čumil Plus
ondpet
Mobil Profi User
Zařízení:
Motorola Defy+,854X480,512 MB RAM, OMAP 1GHz IP 67
Příspěvky:
299
Registrován:
14. 09. 2009 21:18
Odesláno:
07. 06. 2011 06:44

Re: Spadlé WM?

A děláš si zálohy pomocí zálohovacího programu, např. SPB Backup, Sprite backup...? Protože pokud jo, máš to opravené za deset minut. Pokud ne, tak Tě s největší pravděpodobností čeká Hard reset a nastavování od začátku. Je tady ještě jedno řešení. Pokud bys mohl mobil zapnout, tak bys ho mohl zkusit projet přes programy SK Tools nebo Pocket mechanic, ty dokážou leccos zachránit. Ale jestli to správně chápu, tak telefon používat nemůžeš. Ještě existuje tzv. nouzový režim, ve kterém se dá WM spustit, většinou se spustí po pěti softresetech po sobě. Aby sis mohl udělat zálohu kontaktů, protože pokud nemáš ani tu, tak Ti to skutečně nezávidím. Protože pokud mobil nenaběhne do oken, tak s tím mimo Hardresetu nic neuděláš. Neboj, nejsi ani první ani poslední, komu se to stalo, ale pokud začneš používat zálohovací program, tak se tomu příště jen můžeš smát, spustit poslední zálohu a jít na cigáro a záloha se natáhne sama.
Nokia 5110 :) - Nokia 3310 - Nokia 6310 - MIO A501 - HTC Diamond 2 - HUAWEI U8850 Vision - Samsung Galaxy mini - Motorola Defy+
Mobil Profi User
S.M-A-RT
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
LG Optimus 4X HD
Příspěvky:
10
Registrován:
11. 01. 2011 12:11
Odesláno:
07. 06. 2011 06:52

Re: Spadlé WM?

No jak jsem psal WM naběhli ale evidentně budou uplně čistý. No k tomu zálohování to bude dost velkej průser, díkybohu mam většinu ještě ve starym telefonu. Vlastně proč sem si to nesynchronizoval bylo to, že v mejch W7 prostě nefungovalo centrum synchronizace, ani se nespustilo.
Obrázek
Mobil Čumil Plus
Chuckis
Mobil Plus User
Příspěvky:
63
Registrován:
31. 10. 2009 09:40
Odesláno:
08. 06. 2011 15:24

Re: Spadlé WM?

Ahoj, mám nejspíš podobný problém, dnes se mi lagl HTC TP 2, zkusil sem restart pomocí vytažení baterky, protože nereagoval ani na tlačítko vypnutí. Po vložení baterie, se už telefon vůbec nezapl, naskočilo pouze logo společnosti HTC a výpis barev a dále nic...
Samsung Galaxy SII
Mobil Plus User
ondpet
Mobil Profi User
Zařízení:
Motorola Defy+,854X480,512 MB RAM, OMAP 1GHz IP 67
Příspěvky:
299
Registrován:
14. 09. 2009 21:18
Odesláno:
08. 06. 2011 17:21

Re: Spadlé WM?

No, opětovně doporučuji zálohovat a zálohovat.. protože takhle by stačilo udělat tlačítkový HR a vyvolat zálohu. Mně se u starého PDA občas stávalo něco podobného, že okna nenaběhly úplně. SPB backup nainstalovaný na kartě, tlačítkový HR a vyvolání zálohy, 15 minut a všechno v cajku. Restar pomocí baterky je tzv. softreset, Hardreset je uvedení do původního - továrního -čistého systému. Doporučuji si každou zálohu schovávat, protože když člověk ty průběžné zálohy maže, tak záloha, kde už je chyba, je naprd..v případě zálohování je jakákoliv softwarová chyba snadno opravitelná, takhle se radí fakt těžko..
Nokia 5110 :) - Nokia 3310 - Nokia 6310 - MIO A501 - HTC Diamond 2 - HUAWEI U8850 Vision - Samsung Galaxy mini - Motorola Defy+
Mobil Profi User
Chuckis
Mobil Plus User
Příspěvky:
63
Registrován:
31. 10. 2009 09:40
Odesláno:
08. 06. 2011 20:20

Re: Spadlé WM?

Neporadíte mi prosím někdo jak na reinstall ROMky, když se mi PDA ani nepřipojí k PC ? Nebo rovnou reklamovat ?
Samsung Galaxy SII
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
Kamilos
Moderátor
Zařízení:
SG S9+, SG Gear S3 Frontier
Příspěvky:
34228
Registrován:
24. 12. 2006 00:13
Odesláno:
08. 06. 2011 20:24

Re: Spadlé WM?

A nemas nahodou nastaveno, aby se ti pripojovalo jen jako USB?
Pokud toto mas nastaveno spravne na ActiveSync, zkus pro zacatek je HR, nez se pustis do flashovani ROM, coz neni zase tak jednoduche.
Moderátor
Chuckis
Mobil Plus User
Příspěvky:
63
Registrován:
31. 10. 2009 09:40
Odesláno:
08. 06. 2011 20:25

Re: Spadlé WM?

Hardreset jsem zkoušel už třikrát, ale zkusím znova... A myslim, že mám připojeno jen na USB... Je to velký problém ?
Samsung Galaxy SII
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
Kamilos
Moderátor
Zařízení:
SG S9+, SG Gear S3 Frontier
Příspěvky:
34228
Registrován:
24. 12. 2006 00:13
Odesláno:
08. 06. 2011 20:37

Re: Spadlé WM?

Pri flashovani ROM myslim musis byt pripojeny pres ActiveSync a to jako HOST bez synchronizace (ne tedy jako USB disk)
Moderátor
Chuckis
Mobil Plus User
Příspěvky:
63
Registrován:
31. 10. 2009 09:40
Odesláno:
08. 06. 2011 20:39

Re: Spadlé WM?

Ano, to je pravda, myslel jsem tím, zda se nedá sputit něco jako nouzový režim, ve kterém bych připojení změnil na Activesync...
Samsung Galaxy SII
Mobil Plus User
28 příspěvků