Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
10 příspěvků •Stránka 1 z 1

Android - začátky

Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
VeGo
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Samsung Galaxy Ace
Příspěvky:
2
Registrován:
04. 01. 2012 13:44
Odesláno:
05. 01. 2012 17:05
Android - začátky
Ahoj, jsem cerstvym majitelem androida 2.3.3, tak mam par dotazu, ktere z nejakych odpovedi proste nedokazu pochopit :D

Takze:
1) vsude ctu, jak je root nebezpecny na ztratu zaruky. Proto jsem zatim nerootoval, da se nejak zajistit, aby v pripade reklamace, bylo vse zpatky? :D

2) Da se nejak "preinstalovat" cely android? :D Obnovit tovarni nastaveni, smazat uplne vsechny aplikace a svinstva, ktere byly do telefonu nastahovany?

3) Prijde mi ze na SD karte se mi tvori zbytecne moc slozek z aplikaci.

4) Nejde mi do hlavy, co je u androida rom.. teoreticky to chapu, ale prakticky uz ne :D - jak se to da menit a co je na tom lepsi ?

5) da se nejak stahovat z android marketu, kdyz nemuzu telefon spojit s internetem?

6) Mohl by mi prosim nekdo dat nejake odkazy, nejlepe v cestine, pro opravdove android ZACATECNIKA ?
Mobil Čumil Plus
byran
Mobil Plus User
Příspěvky:
65
Registrován:
31. 12. 2011 01:04
Odesláno:
05. 01. 2012 17:43

Re: Android - začátky

Ahoj!

1) Ztratíš záruku pouze na software, na telefon ne. Tedy ztratíš záruku na funkčnost. Pokud problém v servise vyřeší pomocí přehrání oficiálního firmware, vrátí se telefon jako neopravená reklamace :). Je to prostě úplná kravina, a výrobci to neradi slyší, aby jsi změnou softwaru přišel o záruku na hardware. Nevím jak Samsung, ale u HTC stačí prostě flashnout oficiální ROM a je to...

2) Ano, možnost pro tovární nastavení je přímo v telefonu, jinak při nahrání jiného recovery systému můžeš dělat co chceš :).

3) To je normální :)

4) Android = ROM. Není to úplně přesné, ale pro vysvětlení. ROM je Android (linuxový operační systém a JAVA framework) + aplikace od výrobce/kuchaře ROM. A co je na tom lepší? No někomu nevyhovuje výkon a někomu třeba prostředí od výrobce a tak prostě změní systém :)... Na změnu ROM najdeš spoustu návodů na internetu ;).

5) Ne, nedá. Prostě to logicky nejde :D.

6) Bohužel v češtině nic neznám, ale nejlepší na tohle je kombinace XDAdevelopers (anglicky) a Google :)...

Doufám, že jsem alespoň trochu pomohl.
Samsung Galaxy S2 - TWRP Recovery, SlimKAT 4.4.4 + Nova Launcher

HISTORIE: Alcatel One Touch Easy DB --> Nokia 5110 --> Siemens A57 --> Sony Ericsson k310i --> Sony Ericsson k750i --> Samsung i900 Omnia --> HTC Desire --> Samsung Galaxy S2
Mobil Plus User
dawes4
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Samsung Galaxy Mini (GT-S5570)
Příspěvky:
4
Registrován:
29. 12. 2011 20:42
Odesláno:
12. 01. 2012 21:12

Re: Android - začátky

Odpovím ti na otákzu č. 5
5) Pokud máš možnost se někde připojit pomocí wifi, tak stačí se bezplatně zaregistrovat na googlu účtě a pak stahovat z Marketu do alelůja. Samozřejmě je tam plno placených programů, ale najdeš i neplacené :)
Mobil Čumil Plus
byran
Mobil Plus User
Příspěvky:
65
Registrován:
31. 12. 2011 01:04
Odesláno:
13. 01. 2012 22:27

Re: Android - začátky

Ale bez připojení k internetu tam ty aplikace fakt nedostaneš :)
Samsung Galaxy S2 - TWRP Recovery, SlimKAT 4.4.4 + Nova Launcher

HISTORIE: Alcatel One Touch Easy DB --> Nokia 5110 --> Siemens A57 --> Sony Ericsson k310i --> Sony Ericsson k750i --> Samsung i900 Omnia --> HTC Desire --> Samsung Galaxy S2
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
Kamilos
Moderátor
Zařízení:
SG S9+, SG Gear S3 Frontier
Příspěvky:
34228
Registrován:
24. 12. 2006 00:13
Odesláno:
13. 01. 2012 23:23

Re: Android - začátky

Ted si nejsem zcela jisty, ale myslim, ze pro instalaci taky staci, jak se k internetu pripojis svym PC, ke kteremu mas pomoci USB a synchronizacniho programu pripojeny telefon.
Napr. u HTC je to synchr. program HTC Sync.

Pak v PC na strankach Marketu u vybraneho programu kliknu na "instalovat", program se sam stahne a rovnou zainstaluje do founu.

Doufam, ze to pisu spravne, dlouho jsem takto jiz neinstaloval.
Moderátor
B3!CrAZy
Mobil Extra User
Zařízení:
HTC EVO 3D, root, mwakious3Drom® (M3DR®) 5.1.3
Příspěvky:
588
Registrován:
21. 10. 2010 19:57
Odesláno:
13. 01. 2012 23:31

Re: Android - začátky

To mi uz prijde snazsi si ten konkretni program ktry chces stahnout ve forme apk nekde jinde (napriklad zde na foru je vseho pozehnane),nakopirovat na kartu sd a pak jen nainstalovat ( musis mit ale povolene "instalovani z jinych zdroju"nebo jak presne se ta moznost jmenuje)

Sent from my HTC Wildfire
Mobil Extra User
Uživatelský avatar
Kamilos
Moderátor
Zařízení:
SG S9+, SG Gear S3 Frontier
Příspěvky:
34228
Registrován:
24. 12. 2006 00:13
Odesláno:
13. 01. 2012 23:33

Re: Android - začátky

No ale ne vse zde na foru mame.
Sem tam je tu i neco free, ale zdaleka zde neni vse - tak to ber.
Osobne mam spoustu free aplikaci z Marketu, ktere tu nemame.
Moderátor
B3!CrAZy
Mobil Extra User
Zařízení:
HTC EVO 3D, root, mwakious3Drom® (M3DR®) 5.1.3
Příspěvky:
588
Registrován:
21. 10. 2010 19:57
Odesláno:
13. 01. 2012 23:39

Re: Android - začátky

Jo to mas pravdu. Vego - napis mi do pm ty aplikace ktere chces a zkusim se ti po nich podivat. Nebo je vypis i sem,treba je sezene nekdo driv

Sent from my HTC Wildfire
Mobil Extra User
byran
Mobil Plus User
Příspěvky:
65
Registrován:
31. 12. 2011 01:04
Odesláno:
14. 01. 2012 14:43

Re: Android - začátky

Kamilos píše:Ted si nejsem zcela jisty, ale myslim, ze pro instalaci taky staci, jak se k internetu pripojis svym PC, ke kteremu mas pomoci USB a synchronizacniho programu pripojeny telefon.
Napr. u HTC je to synchr. program HTC Sync.

Pak v PC na strankach Marketu u vybraneho programu kliknu na "instalovat", program se sam stahne a rovnou zainstaluje do founu.

Doufam, ze to pisu spravne, dlouho jsem takto jiz neinstaloval.
Ano, přesně, ale pokud se nemýlím, tak potřebuješ .apk soubory a ty z marketu nedostaneš a rovnou k tomu můžeš použít telefon... (ale možná se to změnilo, už jsem nějakou dobu s HTC sync nepracoval :))

@B3!CrAZy

No já nevím, podle mě se ptal jen na možnost (zda to jde), nikde nevidím, že by chtěl přímo nějaké aplikace :). Tohle už patří do Android - Sháním...
Samsung Galaxy S2 - TWRP Recovery, SlimKAT 4.4.4 + Nova Launcher

HISTORIE: Alcatel One Touch Easy DB --> Nokia 5110 --> Siemens A57 --> Sony Ericsson k310i --> Sony Ericsson k750i --> Samsung i900 Omnia --> HTC Desire --> Samsung Galaxy S2
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
Kamilos
Moderátor
Zařízení:
SG S9+, SG Gear S3 Frontier
Příspěvky:
34228
Registrován:
24. 12. 2006 00:13
Odesláno:
14. 01. 2012 15:11

Re: Android - začátky

VeGo psal, ze nema moznost internetu ve founu.
Takze instalace, jak jsem vyse popisoval, by mohla byt - to musis mit k netu pripojeny jen PC ci NTB.

Ale nemyslel jsem instalaci APK pres HTC Sync !
Ta sice jde taky, ale musis mit fyzicky APK u sebe v PC.

Ja mel na mysli instalaci primo ze stranek Marketu.
Foun mas propojeny s PC kabelem, instalujes primo z Marketu - viz screen.

Obrázek
Moderátor
10 příspěvků •Stránka 1 z 1