Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
3 příspěvky •Stránka 1 z 1

Desire HD zaseknutý na logu HTC

Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
xpe_1
Mobil Guru
Zařízení:
HTC M8
Příspěvky:
141
Registrován:
11. 09. 2010 11:54
Odesláno:
08. 12. 2012 19:57
Desire HD zaseknutý na logu HTC
Zdravím Vás,

chci požádat zkušenější Android flashery o pomoc. Dostal jsem se do situace, se kterou si nevím rady. Pokusím se ji nějak zrozumitelně popsat:.

Mám HTC Desire HD, před rokem jsem ho rootnul, mělo flashnuté standartní nedotykové recovery. Za tu dobu co ho mám jsem ho nespočetkrát flashnul bez problémů přes recovery. Včera jsem chtěl udělat všechno na čisto, takže jsem provedl v recovery factory reset, provedl wipe cache, data, system, sdcard, battery stats.. všechno jsem naformátoval, jako vždycky před flashem jiné ROM.
Poté jsem si řekl, že rovnou vyčistím i hardware. Tak jsem ho rozebral, vyčistil prach, zkontroloval kabel od bluetooth, které poslední 2 měsíce nefungovalo, pokusil se opravit nepůl funkční ovládání hlasitosti (byla nutná propiska) a poté jsem ho složil.
Poté jsem chtěl do recovery (hlasitost dolů + power) a provést flash - do hboot nešlo nabootovat. Řešil jsem to přes ADB v PC příkazem "fastboot reboot bootloader", ale později jsem zjistil že mi pestaly tlačítka hlasitosti fungovat úplně.
Nicméně jsem už flashoval novějšá build Jelly Time ROM, která mi tam posledních pár měsíců bežela. Zapnul telefon, nastavil základní věci. Zjistil jsem, že přestala fungovat i WIFI a bluetooth stále nejde (to je vedlejší).
Poté jsem telefon vypl, abych do něj dal SIM. Následně nejde zapnout - zasekne se na logu HTC.

Abych to shrnul:
- nemůžu ho zapnout, protože se zasekne na logu HTC
- nemůžu do recovery přes kombinaci volumedown+power, protože tlačítko hlasitosti dolů nefunguje
- nemůžu do bootloaderu přes PC, protože PC ho seknuté na logu ani vypnuté nerozpozná
- při kombinaci volumeup+power mi 3x zavibruje a začne blikat červeně dioda
- zkoušel jsem zapnout bez SIM i bez SD, stejný výsledek
- nechal jsem ho bootovat pře 20 minut, stále jen logo HTC

Nevím, jak z toho. Budu rád, pokud někdo poradí. Telefon je 3 roky starý, ty tlačítka hlasitosti postupně ocházely.
mattyy1hp
HTC M8 Gunmetal Grey [Snapdragon 801][64GB MicroSDXC][ROOT][Android 4.4.4]
Historie: Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Siemens CT65 -> SE K750i -> SE K800i -> SE K850i -> SE P1i -> SE Xperia X1 -> HTC HD2 (WM 6.5) -> HTC Touch Pro 2 -> HTC HD2 (Android 2.3) -> HTC Desire -> HTC Desire HD -> HTC One X -> HTC M8
Mobil Guru
Uživatelský avatar
Ramirez
Moderátor
Zařízení:
iPhone 12 / Apple Ipad / Samsung Galaxy Tab S4
Příspěvky:
6556
Registrován:
30. 11. 2008 13:25
Odesláno:
08. 12. 2012 20:08

Re: Desire HD zaseknutý na logu HTC

No,s flashom ti nepomozem,lebo najskor neni ako. Po tom vsetkom co si tu popisal co ti nejde je asi treba rozmyslat nad novym mobilom,lebo tento to ma ocividne za sebou.
Moderátor
xpe_1
Mobil Guru
Zařízení:
HTC M8
Příspěvky:
141
Registrován:
11. 09. 2010 11:54
Odesláno:
09. 12. 2012 16:02

Re: Desire HD zaseknutý na logu HTC

Děkuji za reakci. Včera večer jsem ještě zkoušel ve možné, včetně znovu rozebrat a znovu složit, jestli jsem někde něco nezapomněl, žádný výsledek.

Dnes ráno jsem ho opět rozebral. Jak je pod baterií takový tvrdý černý papír přilepený, byl celý nějaký divný. Celý jsem ho strhnul, zastřihnul zohýbané konce od neustálého vkládání baterie, otočil o 180° (stále černou stranou nahoru) a nalepil zpět. Nevím, jak je to možné, ale po tomhle zákroku okamitě naběhnul a funguje.
Nevím. jestli to s tím souvisí a ani se mi tomu nechce věřit, ale fakt je, že až po tomhle začal fungovat. Dokonce i ty tlačítka hlasitosti. Bez Wifi a BT se už nějak obejdu.

Takže, vyřešeno, poněkud neobvyklým způsobem. :)
mattyy1hp
HTC M8 Gunmetal Grey [Snapdragon 801][64GB MicroSDXC][ROOT][Android 4.4.4]
Historie: Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Siemens CT65 -> SE K750i -> SE K800i -> SE K850i -> SE P1i -> SE Xperia X1 -> HTC HD2 (WM 6.5) -> HTC Touch Pro 2 -> HTC HD2 (Android 2.3) -> HTC Desire -> HTC Desire HD -> HTC One X -> HTC M8
Mobil Guru
3 příspěvky •Stránka 1 z 1