Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
4 příspěvky •Stránka 1 z 1

Galaxy s4 fw flash

Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
dvd_9
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Samsung Galaxy S4
Příspěvky:
2
Registrován:
01. 02. 2011 16:42
Odesláno:
04. 03. 2015 11:51
Galaxy s4 fw flash
Zdravím

mám samsung galaxy s4 gt-i9505 black edition
kupoval som ho dávnejšie, cez eshop kde bolo pisane že nieje blokovany a je z oficialnej sk distribucie
ide o to že pri spúštaní ukazuje logo t-mobile (csc mám TMS)
chcel by som fw nahradiť oficiálnym nemeckým a nebrandovaným fw zo sammobile s csc DBT
nikdy som neflashoval, takže nemám skúsenosti a hlavne teraz by som vás chcel poprosiť o všetky potrebné informácie a pomoc
zatiaľ len získavam info, chcel by som vedieť aké su riziká, a čo mám zistiť pred tým než by som sa do toho pustil (nejaké lock/unlock statusy, bootloader...)
Root nechcem ani nepotrebujem, proste chcem nebrandovaný a oficialny fw (mám stiahnutý nemecký DBT)
Prídem o záruku ? Pri kupovaní telefónu mi odkázali aby som reklamácie riešil priamo cez samsung takže stratu zaruky v eshope nemusim riešiť.
Potrebujem všetky informacie, úplne všetky aby ma niečo neprekvapilo a aby som bol veľmi dobre pripravený :)

Veľká vďaka všetkým pomocníkom :good
Mobil Čumil Plus
Škopi
Administrátor
Zařízení:
Galaxy S20+
Příspěvky:
3572
Registrován:
01. 01. 2007 20:54
Odesláno:
04. 03. 2015 12:10

Re: Galaxy s4 fw flash

no, samsungy jsou (podle me) nejjednodusi na flash.. v tom mas docela stesti..

je ale nutné te upozornit, aby si to nezkoušel, neboť ten telefon muzes totalne bricknout :)

v podstate de o to, ze si stahneš ODIN, coz je program pres kterej se flashujou ofiko FW na samsungách, a vyberes patricne soubory a das flash... nic tezkyho to neni (z mojeho pohledu, ktery je asi oproti tvemu jiný :D ) kazdopadne bych koukl na youtube na video navody (klidne na vícero) abys vedel co te muze cekat a tak..

pokud se toho nebojis, tak do toho jdi, oproi jinym telefonum je to snadné... pokud mas byť i jen malý strach že muzes o telefon prijit, tak to zkus dat nekomu kdo to umi, a třeba se dívat jak to dělá...

jinak co se týče záruky... to fakt nevim, to sem nějak nikdy neřešil...

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=Ulz-1UYzHBA
tohle se zdá jako fajn video :)
Alcatel OT EasyPhilips SavvySiemens C35nokia 5110Motorola MPx220 +Nokia 2600HTC TyTN N6120cMotorola Milestone LG optimus 2xLG optimus 7Huawei Ideos X5sony ericsson xperia playHTC HD2iPhone 4sLumia 620Motorola Razr xt910Galaxy S III -» BlackBerry Z10 -» BlackBerry Q10 -» HTC One M7 -» iPhone 5 -» Xperia Z1 Compact -» Desire 500 -» Galaxy s4 mini VE -» Galaxy S4Huawei P8 Lite -» G S7
Administrátor
dvd_9
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Samsung Galaxy S4
Příspěvky:
2
Registrován:
01. 02. 2011 16:42
Odesláno:
04. 03. 2015 16:34

Re: Galaxy s4 fw flash

Díky moc kámo

čo je to bootloader ?
a čo znamená a ako spraviť wipe data/full wipe ?
a akým spôsobom sa môže telefón bricknúť ?
Keď to flashnem cez odin oficiálnym fw zo sammobile, neurobí to root ?

Ide o to že teraz mám zrejme brandovaný ale odblokovaný fw, csc kód mám TMS (tmobile sk), pri spúštaní nabehne boot logo tmobile (chcem originál boot od samsungu)
Stiahol som fw zo sammobile, konkrétne nemecký 4.4.2 nebrandovaný, s csc kódom DBT.
Čítal som niekde že je treba urobiť full wipe po flashnutí aby sa csc zmenilo a fungoval aj Kies.
Ako by som zistil čo najviac informácii z mobilu aby som niečo nepokazil, či nieje nejak blokovaný proti flasnutiu (nejaká ochrana alebo čo) a tak, no momentálne nemám nikoho v okolí kto by mi pomohol
tak sa spolieham na Vás :4all:

// takže zhrniem to, čo vlastne požadujem:
1.nechcem root a ani nemám root (ak by to bolo potrebné vedieť)
2.momentálne mám tento fw:

Kód: Vybrat vše

http://www.sammobile.com/firmwares/download/35353/I9505XXUGNG8_I9505TMSGNG1_TMS/
3.chcem ho nahradiť týmto fw:

Kód: Vybrat vše

http://www.sammobile.com/firmwares/download/33355/I9505XXUGNG8_I9505YBTGNG8_DBT/
Odin mám stiahnutý v3.09, mám obozreté návody videá atď... len POTREBUJEM od vás vedieť či je to možné flashnúť aktuálny fw tým nemeckým fw ??????

// Tak som to dnes ráno flashol a všetko je v poriadku, csc mám DBT a boot logo je originál samsung :? :good
Mobil Čumil Plus
Škopi
Administrátor
Zařízení:
Galaxy S20+
Příspěvky:
3572
Registrován:
01. 01. 2007 20:54
Odesláno:
05. 03. 2015 14:17

Re: Galaxy s4 fw flash

šikula :)
Alcatel OT EasyPhilips SavvySiemens C35nokia 5110Motorola MPx220 +Nokia 2600HTC TyTN N6120cMotorola Milestone LG optimus 2xLG optimus 7Huawei Ideos X5sony ericsson xperia playHTC HD2iPhone 4sLumia 620Motorola Razr xt910Galaxy S III -» BlackBerry Z10 -» BlackBerry Q10 -» HTC One M7 -» iPhone 5 -» Xperia Z1 Compact -» Desire 500 -» Galaxy s4 mini VE -» Galaxy S4Huawei P8 Lite -» G S7
Administrátor
4 příspěvky •Stránka 1 z 1