Všeobecný pokec tykající se Androidu :)
32 příspěvků

Šetříme baterii s Androidem

Všeobecný pokec tykající se Androidu :)
Uživatelský avatar
ExBee
Mobil Plus User
Zařízení:
SE Xperia Neo - (854x480) Super Jelly Bean 7, Fusion Kernel 5.4, Android 4.1.2
Příspěvky:
64
Registrován:
27. 12. 2011 23:24
Odesláno:
23. 02. 2013 00:26
Re: Šetříme baterii s Androidem
Abych pravdu řekl, tak jsem si nedávno nainstaloval novou custom rom, takže mám vše na základních vyzváněcích tónech a nad tímhle jsem neuvažoval.
Ale to je pochopytelně jasné, že nám budík bude vyzvánět jiným tónem, když bude od karty odpojen.
Co se týče vyzvánění atd, tak to se myslím při opětovném připojení opět obnoví, tak jak bylo.
Telefon si v sobě ukládá daná nastevní a pouze v případě, že nemůže najít cestu k danému souboru (smazaná nebo přejmenovaná mp3, odpojená karta), tak automaticky zvolí základní variantu.
Ale při opětovném připojení karty se cesta k danému souboru přece obnoví, tak v tom nevidím problém.

Dle tvého mínění by pak musel každý člověk nastavovat stejné věči pořád dokola i při připojení multikapacitního zařízení k pc, nebo při vyjmutí a zasunutí karty.

A ne proto, abychom tyto vsechny funkce zakazali.
Přes noc, když spíme a v dobách kdy telefon nevyužíváme nám to může být jedno. :dirol:
Obrázek
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
Kamilos
Moderátor
Zařízení:
SG S9+, SG Gear S3 Frontier
Příspěvky:
34228
Registrován:
24. 12. 2006 00:13
Odesláno:
23. 02. 2013 00:57

Re: Šetříme baterii s Androidem

Nastav si vyzvaneni nebo zvuk budiku na nejaky, ktery mas ulozeny na karte - pak kartu odpoj a opetovne pripoj - a hned budes chytrejsi a nebudes se muset dohadovat, zda se nastaveni zvuku obnovi ci nikoliv.

Ja sazim, ze se NEOBNOVI.

Uz se tu na foru resilo, ze kdyz si nekdo odpojil kartu treba za ucelem kopirovani souboru ci jineho duvodu, musel pak zvuky znova nastavovat.

Tak to nekdo prubnete a dejte vedet, at zde neplacame blbosti.

P.S. Jinak ja kdyz v noci spim, chci (a i musim) byt na prijmu. A to z treba duvodu, ze mi na foun muze volat bezp. agentura, hlidajici firmu nebo me muze potrebovat nektery z pratel, bude-li se nachazet v nouzi.

Probudit se rano s vypnutym founem, odpojenou kartou, ..... (mozna bych mohl vyhodit i ROM - kvuli spotreby :D) a navic se zjistenim, ze mam vykradenou firmu a ma nemocna mama potrebovala pomoct a ja zatim sladce spinkal - to by me jaksi netesilo. Na to mi pak staci asi 10m pred barakem stojici telefonni budka.
Myslim, ze telefony by nam mely slouzit a my by nemeli byt jejich otroky a vecer je "davat spat" jako male decko.
(Mozna mu jeste zazpivat ukolebavku.) :no:

Jen me ted tak napadlo, jestli misto odpojovani karty a uvedeni telefonu do rezimu "Letadlo" neni jednodussi pak telefon proste a jednoduse VYPNOUT. :wink:
Moderátor
Uživatelský avatar
ExBee
Mobil Plus User
Zařízení:
SE Xperia Neo - (854x480) Super Jelly Bean 7, Fusion Kernel 5.4, Android 4.1.2
Příspěvky:
64
Registrován:
27. 12. 2011 23:24
Odesláno:
23. 02. 2013 15:20

Re: Šetříme baterii s Androidem

Kamilosku ja to zkusim ve vsech variantach. Taky me to docela zajima.

Jinak nevim proc do toho zatahujes i vypnuti founa. Ja nedoporucoval, ze se ma v noci pouzivat odpojena karta i s rezimem letadlo. Ja doporucoval pouze odpojovat kartu. (pro me i pro vetsinu je taky urcite dulzitej prijem)
Jen jsem zminil ze existuje i rezim letadlo, u ktereho jsem zminil i rizika.
Obrázek
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
ExBee
Mobil Plus User
Zařízení:
SE Xperia Neo - (854x480) Super Jelly Bean 7, Fusion Kernel 5.4, Android 4.1.2
Příspěvky:
64
Registrován:
27. 12. 2011 23:24
Odesláno:
26. 02. 2013 22:28

Re: Šetříme baterii s Androidem

Test probehl a tak, jak jsem psal se i stalo.
Telefon si v sobe uklada dane nastaveni.
V pripade odpojeni karty se automaticky zvoli zakladni systemove tony, ale neprepise se nastaveni (to by jste museli manualne).
Po opetovnem pripojeni karty vam opet vyzvani vase nastavene mp3 do vsech variant (budik, vyzvaneni, upozorneni)

TAKZE V KLIDECKU PRES VECER ODPOJUJTE KARTU :good
Obrázek
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
KowboyBebop
Mobil Member User
Zařízení:
Saumsung Galaxy S II (WVGA)
Příspěvky:
1318
Registrován:
23. 08. 2008 17:12
Odesláno:
01. 03. 2013 22:30

Re: Šetříme baterii s Androidem

Pred par lety jsem napsal docela dobry prispevek o bateriich. Nic se nezmenilo tak z nej porad muzete cerpat.
Zdruznim dva body do teto diskuze:
*>80% vseho setreni je ve zmenseni jasu displeje. U jakztakz novych telefonu bych si s vydrzi uz hlavu nelamal a nabijel kazdou noc.
*NIKDY nevybijejte baterii do vypnuti. To se libilo drzivejsimu typu. Li-ion to NICI. Jediny duvod proc by to kdy kdo mel delat je po Flashy, kdy vam porad blbne ukazatel baterie. Ale android muze smazat data o baterce, takze to uz take neni relevantni.
New All-in-1 Pack
Saumsung Galaxy S II / i9100 // 8GB microSD class6 // ROM: GalnetMIUI Stable
FPSeCE Download | FPSeCE Complete How To Guide | FPSeCE Compability list
HolyShit! It's BeefSupreme!

Obrázek
Obrázek
Mobil Member User
osobne
Mobil Profi User
Zařízení:
JiaYu G4
Příspěvky:
368
Registrován:
22. 02. 2009 15:28
Odesláno:
02. 03. 2013 08:17

Re: Šetříme baterii s Androidem

... a zbylých 20 % je o vypnutí automatické synchronizace :-)
Mobil Profi User
Uživatelský avatar
ExBee
Mobil Plus User
Zařízení:
SE Xperia Neo - (854x480) Super Jelly Bean 7, Fusion Kernel 5.4, Android 4.1.2
Příspěvky:
64
Registrován:
27. 12. 2011 23:24
Odesláno:
04. 03. 2013 22:43

Re: Šetříme baterii s Androidem

A další rybka do rybníku.
Zbavil jsem se užírání baterie při nečinném telefonu.
POUZE PRO ZAŘÍZENÍ S ROOTEM!!!

Aplikace SetCPU nebol NoFrills, kterou ovládáte takt vašeho CPU (procesoru).
Díky tomu je zde možnost šetřit telefon a její baterii nebo taktéž z něj vymačkat co největší výkon 8-)
Pomocí užitečných Governors se vám pak pohybuji takty při činnostech i nečinnostech.
Více si o tom budete muset sehnat a přečíst. (podrobný návod vám tu dělat nebudu)

Příklad, jak jsem s tímhle ušetřil baterku:

Kód: Vybrat vše

V době kdy jsem tohle nepoužíval a sedl za pc (takže jsem odložil telefon), tak mi po cca 3 hodinkách sežral nečinný telefon cca 6% baterie, s nastaveným governorem a podtaktovaným CPU mi to teď při té stejné době sežere cca 1%
Obrázek
Mobil Plus User
Boos
Mobil Plus User
Zařízení:
Samsung i9000 Galaxy S - Kernel: Semaphore ICS - Rom: SlimICS
Příspěvky:
56
Registrován:
07. 02. 2011 20:35
Odesláno:
05. 03. 2013 01:08

Re: Šetříme baterii s Androidem

Stačí mít dobrou ROMku. Nemít na telefonu zbytečný bordel (aplikace co spustí služby na pozadí).
Konec návodu.

Odesláno z mého GT-I9000 pomocí Tapatalk 2
Mobil Plus User
Vrael
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Samsung Galaxy Nexus (1280 x 720)
Příspěvky:
3
Registrován:
08. 02. 2013 13:08
Odesláno:
18. 03. 2013 22:48

Re: Šetříme baterii s Androidem

Ty Governory sou dobrá věc ale člověk si o nich musí nejdříve něco zjístit některé jsou určené na šetření baterie jiné na výkon nebo na kombinaci obojího a když už jsme u toho taky pomocí I/O se dá ušetřit ale platí to samé nejdříve je dobré si o tom zjístit pár věcí, navíc když už máte ROOT tk je dobré si nahrát kernel který podporuje taktování procesoru můžete snížit minimální hranici taktu a také nastavit jaký maximální takt může telefon používat při lock screenu.
Samsung Galaxy Nexus, 4.2.2 AOKPK ROM,AK 735 CYLON Kernel
Mobil Čumil Plus
osobne
Mobil Profi User
Zařízení:
JiaYu G4
Příspěvky:
368
Registrován:
22. 02. 2009 15:28
Odesláno:
19. 03. 2013 05:11

Re: Šetříme baterii s Androidem

Boos píše:Stačí mít dobrou ROMku. Nemít na telefonu zbytečný bordel (aplikace co spustí služby na pozadí).
Konec návodu.
Do kamene tesat. :good
Mobil Profi User
32 příspěvků