Všemožné navi aplikace pro android ;-)
205 příspěvků

AutoMapa

Všemožné navi aplikace pro android ;-)
Borknagares
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
16
Registrován:
04. 01. 2009 21:28
Odesláno:
18. 06. 2012 20:26
Re: AutoMapa (BETA) (CZ/SK)
Ok
ČÁST A (pokud máte AutoMapu 1.2, tak můžete přeskočit, stačí jen smazat složku AutoMapa/AMMap)
1) V PDA máte nainstalovaný soubor .apk
2) Na kartu rozbalte toto:

Kód: Vybrat vše

http://depositfiles.com/files/957n8tcsp (pouze pro Android v češtině nebo angličtině!)
 nebo
http://depositfiles.com/files/798vz506o (pro všechny)
ČÁST B
1) Stáhnete Automapu pro PC/WM/WinCE (je to vše v jednom, většinou to má okolo 3GB)
2) Spusťte Setup.exe a proklikejte se k výběru zařízení
3) Vyberte Čtečka paměťových karet
4) Vyberte nějaký lokální disk (např. C:)
5) Vyberte Windows Mobile 5/6 (asi je to jedno, ale toto mám vyzkoušené)
6) Ve volbě komponent nemusíte nic měnit
7) Na obrazovce, kde je políčko Licence, odškrtněte Registruj (= bude to nezaškrtlé)
8) Vyberte Volba nové části mapy a její instalace
9) Vyberte území (dvojklik na ČR, ...) a vpravo nahoře dejte Dále
10) Počkejte až se program nainstaluje a instalátor zavřete

11) Otevřete disk, který jste zvolili při instalaci
12) Zkopírujte složku AutoMapa EU\Maps\Europe do PDA do složky AutoMapa jako AMMap - výsledná cesta: /AutoMapa/AMMap/ (uvnitř už další složka není

13) Z disku v PC smažte složky AutoMapa EU a 2577
Naposledy upravil(a) Borknagares dne 20. 06. 2012 20:40, celkem upraveno 2 x.
Mobil Čumil Plus
marian66
Mobil Profi User
Zařízení:
Nokia E66
Příspěvky:
275
Registrován:
15. 02. 2011 15:11
Odesláno:
19. 06. 2012 20:54

Re: AutoMapa (BETA) (CZ/SK)

Na Samsung galaxy ace mi to padá (nedá sa spustiť). Po vymazaní zložiek z karty okrem AMMap sa spustí, ide vyhľadávanie adries, ale mapu nezobrazí (dal som tam len sk mapu). Po nakopírovaní ostatných zložiek zahlási chybu a spadne. Neviem kde robím chybáč, štve ma to trochu.
Kamarát s Garminom
Mobil Profi User
Borknagares
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
16
Registrován:
04. 01. 2009 21:28
Odesláno:
19. 06. 2012 23:55

Re: AutoMapa (BETA) (CZ/SK)

Asi vám pak ty CZ mapy zkusím celé někam uploadnout, ale je to divné (asi nejsi jediný)...
Mobil Čumil Plus
marian66
Mobil Profi User
Zařízení:
Nokia E66
Příspěvky:
275
Registrován:
15. 02. 2011 15:11
Odesláno:
20. 06. 2012 07:33

Re: AutoMapa (BETA) (CZ/SK)

Po včerajšom experimentovaní: Rozbehal som to s poslednou verziou AutoMapy (originálna AutoMapa 6.10.0D EU Final). Nainštaloval "na kartu" na kľúč, odtiaľ skopíroval mapu SK a išlo to jedine tak, že som zmazal všetky zložky v zložke Automapa na karte okrem AMMap. Potom preinštaloval, ostatné zložky sa vytvorili pri inštalácii. Problém je ten, že keď nakopírujem hlas, zas zahlási chybu a spadne. Navigácia je teraz funkčná ale bez hlasu. Po zapnutí zahlási licenciu do 30.12.2012. Ak ti to ide, tak prosím ťa upni tú zložku s hlasmi čo máš na karte (ak je to to isté čo tu už je, tak to asi s tými hlasmi nerozbehám). Alebo ešte skúsim vyseparovať hlasy z 6.10.0D. Neviem či to náhodou tiež nie je to isté ale skúsim.

Edit: Mám to plne funkčné. Kamarát poliak mi poslal AutoMapu (apk a súbory na karte) + tip ako na to. Túto aplikáciu od neho som nainštaloval, spustil navigáciu, ukončil navigáciu, vypol mobil, zmazal AMMap, nakopíroval svoju AMMap (najnovšie mapy SK), vložil kartu do mobilu, spustil navigáciu, vyskočila hláška o expirovaní licencie, odinštaloval navigáciu (zložiek na karte sa nedotýkal), nainštaloval z karty aplikáciu z tohoto fóra od Borknagares... Spustil navigáciu a ... a to je všetko, je to plne funkčné. Súbory vám upnem, len čo budem mať možnosť.

Každopádne dík Borknagares. Páči sa mi takáto Poľsko - Slovenská spolupráca.
Kamarát s Garminom
Mobil Profi User
Borknagares
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
16
Registrován:
04. 01. 2009 21:28
Odesláno:
20. 06. 2012 13:22

Re: AutoMapa (BETA) (CZ/SK)

Teda to zní dost šíleně, protože mě to funguje bez problému :mda: uvidím, ještě to vyzkouším v emulátoru, protože PDA mám jen v angličtině, tak se to chová lehce jinak. Zvuky jsem neměl čas ani vyzkoušet, teprve se na první test v provozu chystám.

Vím jen, že mi to spadlo, když chyběl při prvním spuštění nějaký výchozí hlas. Tuším, že to byla ta Erica, proto jsem ji nechal v těch datech. Ale jestli jsem se spletl, tak je chyba tam. Ověřím.

Očividně to nefunguje na Android 2.2. Tak si ještě stáhnu emulátor 2.3.3 (v PDA mám 2.3.5).
Naposledy upravil(a) Borknagares dne 20. 06. 2012 14:16, celkem upraveno 1 x.
Mobil Čumil Plus
marian66
Mobil Profi User
Zařízení:
Nokia E66
Příspěvky:
275
Registrován:
15. 02. 2011 15:11
Odesláno:
20. 06. 2012 14:00

Re: AutoMapa (BETA) (CZ/SK)

Tu sú tie súbory:


apk + súbory na SD
(od poliaka; obsahuje všetky voices)

Kód: Vybrat vše

http://download.hellshare.sk/am-rar/7804011/
moja zložka s mapami (AMMap) je to mapa SK.

Kód: Vybrat vše

http://download.hellshare.sk/ammap-rar/7804367/
Je dosť možné, že stačí použiť len tie súbory na SD karte (súbory na SD - prvý link - od poliaka) bez inštalovania v archíve priloženej aplikácie a pôjde to. Ale mám to funkčné a ďalej experimentovať nemusím. Samozrejme, tak ako som to urobil ja, urobili to aj kolegovia a základ je, že to normálne ide a že to ide s najnovšími mapami :good


Súbory by nemali byť zaheslované, ale ak by sa to nedopatrením stalo, buď je to free4y.pl alebo nikolka


------------------------------------------------------------------------------------------


Edit:

Ešte pridávam dnes testovanú mapu na trase Svidník - Krosno (trasa do 60 km).
Mapa obsahuje SK, ČR a PL a je najnovšia (z verzie 6.10.0D EU Final) súbor má 506 Kb

Kód: Vybrat vše

http://download.hellshare.sk/ammap-rar/7806533/
To je pre tých, čo sa im nechce sťahovať celú 6.10.0D EU Final (viac ako 2Gb) :)

Návod:
Rozbaliť a zložku AMMap nakopírovať do zložky Automapa na SD
Naposledy upravil(a) marian66 dne 20. 06. 2012 21:14, celkem upraveno 7 x.
Kamarát s Garminom
Mobil Profi User
Borknagares
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
16
Registrován:
04. 01. 2009 21:28
Odesláno:
20. 06. 2012 15:28

Re: AutoMapa (BETA) (CZ/SK)

Tak ať to zkouším jak chci, tak mi to prostě funguje (i v čistém emulátoru). Jediný rozdíl, který vidím, je, že když je systém v češtině, tak v menu chybí název programu (ikona tam je). A čeština se jako jazyk navigace nevybere, ačkoliv tam část je... Takže už fakt nevím. Kdyžtak mi někdo napište, jakou přesně chybu to píše, jinak to nebudu řešit, protože netuším, jak se k té chybě dobrat.
Mobil Čumil Plus
marian66
Mobil Profi User
Zařízení:
Nokia E66
Příspěvky:
275
Registrován:
15. 02. 2011 15:11
Odesláno:
20. 06. 2012 16:59

Re: AutoMapa (BETA) (CZ/SK)

Ja už problém nevidím, zadefinoval si ho ty sám a ja sa domnievam, že správne: "Vím jen, že mi to spadlo, když chyběl při prvním spuštění nějaký výchozí hlas". Ak si porovnám tebou upnuté súbory na SD kartu a tie od poliaka, tak tie od poliaka obsahujú všetky voices. Z toho sa dá dedukovať, že ak je ako východzí jazyk nastavená v mobile čeština, tak s tvojimi súbormi problém nebude (domnienka). Ale u nás na Slovensku pri nastavenom jazyku SK, to urobí problém. Padlo to zatiaľ každému čo poznám (tí, čo nemali nainštalovanú staršiu verziu). S použitím súborov na SD karte od poliaka nám to funguje všetkým, takže si myslím, že príčinou je chýbajúci SK voice v tvojich súboroch. Aplikácia funguje aj tým, čo mali v mobile staršiu verziu a menili iba AMMap.
Kamarát s Garminom
Mobil Profi User
Borknagares
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
16
Registrován:
04. 01. 2009 21:28
Odesláno:
20. 06. 2012 17:39

Re: AutoMapa (BETA) (CZ/SK)

Jasně, to bude ono! Díky :) Večer nahraju ty data ještě jednou se všemi hlasy. (zeditoval jsem původní příspěvky, jsou tam i data se všemy hlasy; díky za extrahovanéí mapy pro ostatní :) )

Ono jsem tam ani nic kromě hlasů neměnil.
Naposledy upravil(a) Borknagares dne 20. 06. 2012 21:23, celkem upraveno 1 x.
Mobil Čumil Plus
tlamik
Mobil Plus User
Příspěvky:
91
Registrován:
05. 02. 2009 19:08
Odesláno:
20. 06. 2012 20:41

Re: AutoMapa (BETA) (CZ/SK)

co treba hesla k AM.rar atp.... ?
Mobil Plus User
205 příspěvků