Všemožné navi aplikace pro android ;-)
80 příspěvků
s3n0
Mobil Guru
Příspěvky:
113
Registrován:
30. 01. 2009 13:16
Odesláno:
07. 06. 2016 19:59
Re: iGO_Israel_9.6.29.625822 Android - 19.1.2016
GjAk pokračuje ďalej, ale v novom kabáte. Je málinko odlišný, no nie zas tak moc... stále je to dosť podobné starej "Gurjon" klasike. Akurát som tam objavil menší BUG - nefunkčnú lištu "rýchlej ponuky" (spodná/bočná lišta). To sa dá ale ľahko opraviť - našiel som riešenie aj na to. Upravuje sa tam kód SKINu čo zvládne každý amatér.

Ponovom nesie SKIN názov GjAk-Arine a momentálne najnovší nájdeš na internete vo verzii "GjAk 2.3 Arine-5" (vývojár arine ho má na svedomí ak sa nemýlim a preto toto nové kódové označenie). Existuje aj viacero modifikácii toho už modifikovaného SKINu :-). Ale tam sú len vymenené ikonky, možno nejaký zvuk pridaný a farebné schémy a to je tak všetko.

Ja osobne som už prešiel v prípade iGO Primo programu na SKIN Doupas (momentálne vo verzii 9.0c). Začínam aj s testovaním nového iGO Nextgen - zatiaľ najosvedčenejšia edícia je asi od "iGO Nextgen - AvicSync". iGO Nextgen sú určené hlavne do palubných navigačných systémov automobilov a pre smartfóny sa upravujú, aby sa tam ukazovali s množstvom funkcií,ktorými iGO vždy ešte disponuje - hlavne SKINy sa musia dosť upravovať - aby to malo význam vôbec to používať, pretože jak je známo, tak v autonavigácii je lepšie ak 3x tapneš na displej a dosť... nie ako na smartfóne, čo sa možeš hrať doslova s nastaveniami celé hodiny. Síce už sa objavujú aj nejaké oficiálne Nextgen verzie pre smartfóny na Play-Google online shope (Indo alebo Szulin edície, už sa nepamätám), ale tak aj po roku cca od kedy uzrelo svetlo sveta Nextgen je to stále ešte v plienkach.
Mobil Guru
milan77
Mobil Guru
Zařízení:
Sony Xperia Z5 Compact
Příspěvky:
137
Registrován:
12. 05. 2008 18:15
Odesláno:
08. 06. 2016 10:01

Re: iGO_Israel_9.6.29.625822 Android - 19.1.2016

JJ, Gjak 2.3-Arine 5 používám už delší dobu, ale právě se mi zdá, že se vývoj zastavil. Každopádně, ani v Doupas to mé rozlišení nebylo, po doplnění funguje jak Doupas, tak Gjak :-)
Nextgen jsem také zkoušel, grafický hezký, ale je tam problém s těma licencema a neměl jsem chuť se s tím víc zahrabávat, jsem se vrátil zpět k Primo a skinu :-)
Sony Xperia Z5 Compact
Mobil Guru
s3n0
Mobil Guru
Příspěvky:
113
Registrován:
30. 01. 2009 13:16
Odesláno:
09. 06. 2016 19:14

Re: iGO_Israel_9.6.29.625822 Android - 19.1.2016

GjAk 2.3 Arine-5 nieje stary skin... ved verzia 2.2 bola z roku 2014 myslim ? Arine je modifikacia pre Android systemy. Nepracuje sa na nom samozrejme neustale, ale iba ak je to nevyhnutne alebo zcasu nacas ked uz je vela objavenych chyb a autor SKINu ma zrovna volny cas. GjAk uz je ostrielany stary dobry SKIN :-). Nieje tam velmi co menit alebo vylepsovat. Az na ten BUG asi... kedze tam nefunguje spodna lista rychlej ponuky... co sa da ale lahko vyriesit jednoduchou upravou suboru v archive SKINu.

A s tymi licenciami nevidim ziaden problem v pripade testovania iGO Nextgen. Predsalen iGO Nextgen existuje uz nejaky ten 1 rok na trhu a existuje aj viacero jeho edicii... akurat je problem v tom, ze niektore edicie su plne cracknute kdejakymi crackermi a tie nevyzaduju skoro ziadne licencie a potom niektore edicie su standardne plne verzie, akurat maximalne tak s upravenim ich umiestnenia v zariadeni - t.j. na SD-kartu a tieto si vyzaduju nahravanie licencii - ak si stahnes z internetu mapy 2015.Q4 a nemas vlastne zakupene mapy s licenciou, tak k nim potom musis zohnat samozrejme aj licencie z internetu.
Mobil Guru
Gandi
Mobil Beginner
Příspěvky:
30
Registrován:
27. 09. 2008 09:28
Odesláno:
11. 06. 2016 11:02

Re: iGO_Israel_9.6.29.625822 Android - 19.1.2016

Zdravim, nevite nekdo cim by to mohlo byt ze kdyz spustim posledni verzi iGO co tu je ke stazeni a mam navigaci nalezato tak pri chyceni signalu GPS prostredni male okno s nazvem ulice me zakryva navigacni sipku a je asi 1cm od spodniho okraje. Potreboval bych aby byla uplne dole jako tlacitko Menu ve stejnem radku. A taky jak udelat aby navigacni sipka pres den byla cervena. Za kazdu radu moc dekuji. Rozliseni mam 1280x720. (SSG J5)
Sony Ericson Xperia pro, Sony Xperia M dual, Samsung Galaxy J5 Dual + J5 Dual 2017
Mobil Beginner
s3n0
Mobil Guru
Příspěvky:
113
Registrován:
30. 01. 2009 13:16
Odesláno:
11. 06. 2016 11:34

Re: iGO_Israel_9.6.29.625822 Android - 19.1.2016

@Gandi:
Používaš aj nejaký náhradný SKIN ? Ak áno skús zohnať novšiu verziu SKINu.

Myslím, že originálny SKIN od iGO na spodku pri zobrazení na širku by mal ukazovať rámik s troma údajmi ako čas príjazdu, rýchlosť, a podobne (dátové polia resp. rozšírené tlačidlo 3-in-1). Možno sa ti nezobrazuje z nejakého dôvodu práve ono a tebe sa potom zdá, že rámik ulice je posunuý príliš daleko.

Ak nepoužívaš SKIN (alebo aj keď používaš, nakoľko mnohé objekty sú vykreslované stále z obsahu súboru Data.zip a nie len z pridaného SKINu) tak potom potrebuješ asi novší DATA.ZIP alebo upraviť nejako zápisy ohľadne grafiky či teda rozlíšenia v SYS.TXT, aby bolo programu iGO jasné, na akom zariadení funguje. U niektorých relatívnych posunov rámikov, ikon a jednoducho objektov to potom nesprávne odpočítava realtívnu pozíciu umiestnenia napr. od spodného okraja obrazovky. Stačí, ak si jeden zo vzorcov zmyslí, že používaš aj hornú stavovú lištu Androidu, a už je prepočet nesprávny. Skúšal si predpokladam tiež zálohovať alebo vymazat zložku SAVE a spustit nanovo iGO s novým komplet nastavením ?
Mobil Guru
Gandi
Mobil Beginner
Příspěvky:
30
Registrován:
27. 09. 2008 09:28
Odesláno:
11. 06. 2016 21:17

Re: iGO_Israel_9.6.29.625822 Android - 19.1.2016

Pouzivam originalni skin jsem na nej uz dlouho zvykli. Puvodni igo jsem uplne odstranil a nainstaloval nove. Pak jsem zkousel smaznout i slozku save ale je to stejne. Delaji mi to posledni 2 verze co jsou v tomto vlakne. U starsiho iga je zobrazeni v poradku i na lezato. Na leve strane na lezato je zobrazeno tlacitko menu Ok, na prave strane je vysouvaci ktere ukazuje volittelne 3 udaje a to je taky zobrazene ok ale uprostred se zobrazuje okno s nazvem ulice a to je vysoko od kraje. Ale pozor, to tlacitko s nazvem ulice co mi zakryva navigacni sipku ze zobrazi az kdyz chyti GPS signal, pak se tam objevi to okno s ulici, jinak tam neni. Vyzkousejte to nekdo Diky.

Edit:
Tak jsem zkousel smazat branding.zip a uz je to ok, ale zmenil se mi vzhled. V puvodnim igo jsem branding.zip nemel vubec proto to slo. Nevi nekdo jake hodnoty upravit aby to bylo ok a nezakryvalo mi to navigacni sipku? Potrebuju to okno s nazvem ulice dostat uplne dolu.
Sony Ericson Xperia pro, Sony Xperia M dual, Samsung Galaxy J5 Dual + J5 Dual 2017
Mobil Beginner
s3n0
Mobil Guru
Příspěvky:
113
Registrován:
30. 01. 2009 13:16
Odesláno:
16. 06. 2016 10:27

Re: iGO_Israel_9.6.29.625822 Android - 19.1.2016

Ktory pouzivas DATA.ZIP ? Skus nejaky dalsi... prisluchajuci novsim verziam iGO, ktore pouzivas - nie hocijaky co najdes na internete! Samozrejem skusat mozes... stahni a skus... a uvidis ci si trafil na spravny DATA.ZIP :-) .

Tiez by mozno stalo za to skusit nastavit rozlisenie manualne. V niektorych .css suboroch definujucich styl zvlast pre landscape a zvlast pre portrait rezim su prave definicie umiestnovania tychto ikoniek, toolbarov, tlacidiel, ramikov, atd. . Podla mna bude nejaky zadrhel prave v DATA.ZIP. Mohol by to vyriesit novsi alebo iny subor DATA.ZIP. Tvoje rozlisenie je QHD, takze niet divu, ze mas problemy. Zaujimalo by ma, ktory adresar z DATA.ZIP vytiahol iGO pre tvoje rozlisenie... najskor to bude asi 1024_768 zlozka, no lepsie by bolo pouzit zlozku 800_480. To sa da tiez v SYS.TXT nastavit. Neviem preco, avsak pre Full-HD a Q-HD sa vyuzivaju najcastejsie 1024_768 zlozky v DATA.ZIP. Program iGO asi predpoklada, ze to bude vyhodnejsie pre taketo vysoke rozlisenia. Potom je tam bohuzial rada dalsich veci, ktore iGO nevie dostatocne dokonale predimenzovat (pomer stran, detekovanie rozlisenia len v bielej zone aplikacie, ikony podla DPI displeju, status bar, control bar, ...).
Mobil Guru
Gandi
Mobil Beginner
Příspěvky:
30
Registrován:
27. 09. 2008 09:28
Odesláno:
23. 06. 2016 12:57

Re: iGO_Israel_9.6.29.625822 Android - 19.1.2016

Omlouvam se za pozdni odpoved. Data.zip pouzivam ten co byl u te navigace pribaleny. Pouzil jsem komplet cely archiv jen jsem dodal hlasy a mapy. Zkousel jsem i starsi data.zip a je to stejne. Problemy dela branding. Uz to nekdo urcite resil protoze jsem se docetl ze nejsu sam komu to dela a nazev ulice prekryva navigacni sipku. Na jine reseni nez smazat branding jsem ale neprisel.. :(
Sony Ericson Xperia pro, Sony Xperia M dual, Samsung Galaxy J5 Dual + J5 Dual 2017
Mobil Beginner
s3n0
Mobil Guru
Příspěvky:
113
Registrován:
30. 01. 2009 13:16
Odesláno:
04. 07. 2016 01:29

Re: iGO_Israel_9.6.29.625822 Android - 19.1.2016

@gandi:

Subor "branding.zip" ak smiem vediet ti bude na co ?! Pokial viem, mal by obsahovat len najnutnejsie upravy podla vyrobcu alebo dodavatela zariadeni... napriklad pre VolksWagen v tom bude ulozena nahravacia obrazovka s logom automobilky VW, mozno tam budu nejake pridavne farebne schemy, nejake upravene ikony, atd. kazdopadne "branding.zip" sa pobije s hociakym skinom a preto sa vsade odporuca ho nepouzivat. "Branding" uz ako samotne anglicke slovo naznacuje, sluzi len pre reklamu dodavatela resp. vyrobcu zariadenia :-) a samozrejme ak to prehnali dodovatelia iGO programu, tak aj mnozstvo napriklad ikon tlacidiel alebo ikon znaciek a podobne, moze byt uplne "mimo misu". Namiesto 6-hranu dopravnej znacky STOP mozes uvidiet potom okruhlu znacku STOP a pokojne vo farbach nie cervenych, ale vo farbe konkretnej znacky kedze sa jedna vyhradne o reklamny ucel :-) . Samozrejme do "branding.zip" je mozne uchovavat skoro vsetko.

Cize pokial subor "branding.zip" pouzivas, tak nemozno povedat, ze pouzivas originalny SKIN programu iGO, na ktory si zvyknuty, nakolko ten povodny SKIN je uz upraveny (branded) nejakou konkretnou znackou. Prave bez pouzitia "branding.zip" by si mohol povedat, ze SKIN je originalny. Aj to musis mat este istotu ako som uz skor spominal, ze DATA.ZIP subor je tiez originalny a prisluchajuci ku patricnej verzii iGO a nieje vycucnuty z inej verzie, len aby to nejak fungovalo dohromady (casto sa to zialbohu zliepa dokopy, aby to mohlo fungovat). Edicia Israel je tiez vsemozne upravena ocividne len pre krajinu Izrael (alebo aky je dovod uprav tejto edicie iGO - neviem naozaj). Nejedna sa teda o ciste iGO od NNG, ale o vsemozne poupravovane iGO do podoby edicie Israel. Ja som napriklad testoval novsiu verziu 9.6.29.636868-Israel (Android) a k tej ani ziaden "branding.zip" subor nebol prilozeny. Mozes skusit ked tak aj tuto novsiu verziu, jednu z najspolahvlivejsich mimochodom.
Mobil Guru
prapes
Mobil Plus User
Zařízení:
HTC One S, ICS 4.0.3, Huawei P9, Huawei Mate 10 Pro
Příspěvky:
55
Registrován:
27. 07. 2009 09:08
Odesláno:
20. 04. 2018 08:13

Re: iGO_Israel_9.6.29.625822 Android - 19.1.2016

Ahoj, bylo by možno sys.txt upravit na rozlišení Huawei Mate 10 Pro? Nainstaloval jsem Igo Gift a to mi nevyhovuje.

Díky oc za jakoukoli pomoc,

Ondra
Mobil Plus User
80 příspěvků