832 příspěvků
H0w4rd
Mobil Beginner
Zařízení:
LG GT540 Optimus Black, root, Android 2.3.3
Příspěvky:
48
Registrován:
16. 06. 2011 09:38
Odesláno:
21. 06. 2011 09:52
Re: Navigon - jak nainstalovat nebo problemy s instalaci
buckowski: To mas teda kliku, ani verit se mi to nechce :) Mne to nejen ze ty mapy samo nestahlo, ale pada to, kdyz neni internet - zkus to taky - zakaz wifi, gps, gprs, 2G, 3G, proste vsechno - a potom zkus nekolikrat ten navigon spustit, neco v nem delat, vypnout a zase spustit a takhle dokola - pozor, mne to treba pri vypnutym internetu napriklad 3x za sebou funguje a az po ctvrte spadne.

romikck147: Presne!

Mozna, ze by me nevadilo, ze ten Navigon potrebuje internet, tolik dat zase neposila - ale zajima me jedna dulezita vec - co vlastne ten Navigon posila na net - to je dulezite, vite to?
Mobil Beginner
PaTER
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
HTC Desire HD, Android 2.3.3 (T-mobil) [800x480]
Příspěvky:
8
Registrován:
26. 05. 2008 22:46
Odesláno:
21. 06. 2011 13:23

Re: Navigon - jak nainstalovat nebo problemy s instalaci

Jonasek1 píše:mám problém.... při pokusu o spuštění Navigonu se mi objeví hláška: Aplikace Navigon (proces com.navigon.navigator) byla neočekávaně ukončena. Zkuste to znovu.

Můžete mi někdo poradit, co s tím?
Děkuji!
Nevím, jestli Ti už na to někdo odpovídal, ale při spouštění musíš mít připojení na internet. Jinak to padá. Jak Ti najede, můžeš připojení odpojit, ale při spouštění musíš mít bu´d wifi nebo GPRS.
Mobil Čumil Plus
drak202
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
N5800XM , PDA MyPal A639
Příspěvky:
1
Registrován:
22. 02. 2011 13:40
Odesláno:
21. 06. 2011 15:00

Re: Navigon - jak nainstalovat nebo problemy s instalaci

Ja by som sa chcel spýtať tích čo inśtalovali podľa postupu či to vpohode šlape aj bez pripojenia k internetu ja som nainštaloval už c**cknutu verziu stiahlo vsetko fungovalo v pohode ale len s pripojením na internet inak to vždy pada a vypíše proces com.navigon.navigator
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
DJHalos
Mobil Plus User
Zařízení:
HTC Legend; Android 2.2;480*320
Příspěvky:
68
Registrován:
18. 04. 2010 20:09
Odesláno:
21. 06. 2011 21:05

Re: Navigon - jak nainstalovat nebo problemy s instalaci

Asi mam jinou 3.6.0 verzi :D
Net je treba pri prvnim spusteni po instalaci. Pote jiz pracuje bez potreby jakychkoli dat (mimo gps :))
Nekde ste museli spachat error
Mobil Plus User
H0w4rd
Mobil Beginner
Zařízení:
LG GT540 Optimus Black, root, Android 2.3.3
Příspěvky:
48
Registrován:
16. 06. 2011 09:38
Odesláno:
21. 06. 2011 21:08

Re: Navigon - jak nainstalovat nebo problemy s instalaci

Ses si tim jist? Opravdu si zakazal gprs i wifi? Zkusil si ten navigon 5x za sebou spustit, neco v nem delat, ukoncit, a takhle 5x? Mne to 3x jde a pak to zase zacne padat.

Verzi 3.6.0 mam tu stejnou, na kterou jsou linky o kus vyse. A opravdu to bez netu pada. Nevim, co bych mohl udelay na instalaci apk souboru blbe :)
Mobil Beginner
Uživatelský avatar
buckowski
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Nexus S
Příspěvky:
10
Registrován:
05. 02. 2009 17:46
Odesláno:
22. 06. 2011 10:19

Re: Navigon - jak nainstalovat nebo problemy s instalaci

Tak to teď testuju jako blázen. Jen připomenu - mám verzi 3.6.0 z toho one-click instalátoru. Instalace proběhla bez problémů i následný automatický stažení dat přes wifi.

Dále se ale vyskytuje problém se stabilitou, když není dostupný přenost dat. Takže moje shrnutí.

Přenos dat:
a) k čemu je? Při instalaci se to ptá - zda chcete povolit anonymní statistiku vyhodnocování dopravy - to přenáší data. V nastavení to jde vypnout. Dále pak My routes a kontrola aktualizace map.
b) je nutný? U mě ano - když data úplně vypnu, tak se aplikace ukončí. Když data zapnu, tak se mi při prvním pokusu o start Navigonu zase aplikace ukončí, ale pak už ne a chodí to dál. Když data vypnu v průběhu práce s programem, tak se mi zase ukončí a to i v případě, že sem v nastavení vypnul všechny služby, který se k datovym přenosum připojujou.
Nexus S
original Android 2.3.4 Gingerbread
Mobil Čumil Plus
Pavel8
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
HTC Desire S
Příspěvky:
11
Registrován:
23. 06. 2011 08:58
Odesláno:
23. 06. 2011 09:13

Re: Navigon - jak nainstalovat nebo problemy s instalaci

Ahoj.
Jsem asi úplná lama, pročetl jsem celé vlákno, ale nejsem schopnej nainstalovat navigona.
Píšu správně, že stačí stáhnout Navigon MobileNavigator Europe v3.6.0 viz. viewtopic.php?f=100&t=24586&start=765 a po spuštění postupovat dle pokynů?
Moje zkušenost je taková, že jsem to nejdřív zkoušel přes instalaci 2.6.1 pak 3.5.0. a pak upravit version, ale nepodařilo se mi vygenerovat productid a pak jsem teprve narazil na tuto verzi 3.6.0. Odinstaloval jsem všechen navigon a odstranil složku Navigon na SD kartě. Následně jsem nainstaloval zmíněnou 3.6.0 a přes fresh pod novým účtem stáhl mapy, ale pouze ČR, Německa a Rakouska. Pokud jsem připojen k internetu navigace fachá normálně, pokud jsem offline navigace se snaží přihlásit a hodí hlášku "Aplikace Navigon (proces com.navigon.navigator) byla neočekávaně ukončena. Zkuste to znovu." Četl jsem, že tady s tím měl taky někdo problémy, ale už nenapsal jak to vyřešil. Proto se ptám, nevíte kde dělám chybu? Nemůže být problém v tom, že jsem nestáhnul celou evropu a chce jí to dotáhnout? Jinak v aplikaci Navigon mám vypnuté datové přenosy. Pokud někdo ví, tak ať napoví.
Mám HTC Desire S s androidem 2.3.3.
Předem děkuji
Mobil Čumil Plus
H0w4rd
Mobil Beginner
Zařízení:
LG GT540 Optimus Black, root, Android 2.3.3
Příspěvky:
48
Registrován:
16. 06. 2011 09:38
Odesláno:
23. 06. 2011 09:36

Re: Navigon - jak nainstalovat nebo problemy s instalaci

No nevyresili jsme to, proste 3.6.0 pada, kdyz neni net. Snad by to mohli opravit v nove verzi, uz existuje 3.6.1, ale jeste ji nemam, nevim, kde stahnout.
Mobil Beginner
Pavel8
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
HTC Desire S
Příspěvky:
11
Registrován:
23. 06. 2011 08:58
Odesláno:
23. 06. 2011 09:50

Re: Navigon - jak nainstalovat nebo problemy s instalaci

O té 3.6.1 jsem tady taky něco četl, že snad stačí aktualizovat přes market, ale to mi s mou 3.6.0 nejde:(
Nechápu, že někomu to padá a někomu to fachá. Dělal si před touto verzí 3.6.0 pokusy s předchozími verzemi, kde bylo nutné uvpravovat version.xml? Jestli v mobilu někde něco nevisí:(
Navigon je jedna nejlepších mobilních navigací, rád bych jí měl funkční.
Mobil Čumil Plus
H0w4rd
Mobil Beginner
Zařízení:
LG GT540 Optimus Black, root, Android 2.3.3
Příspěvky:
48
Registrován:
16. 06. 2011 09:38
Odesláno:
23. 06. 2011 09:55

Re: Navigon - jak nainstalovat nebo problemy s instalaci

Mne prave nefunguje zadna jina verze Navigonu nizsi nez 3.6.0. Vsechny okamzite spadnou s netem i bez netu. Asi je to tim, ze mam v telefonu neoficialni verzi Androidu 2.3.3, zatimco na uplne stejnem telefonu s oficialni verzi Androidu 2.1 nebo na jinem telefonu s verzi Androidu 2.2 funguji vsechny Navigony, ktere jsem zkousel (2.5.1, 2.6.1, ...).

Take bych ji chtel mit funkcni, za chvili pojedem do Chorvatska a tam opravdu ale opravdu nebudu povolovat GPRS, aby si Navigon poslal zbytecnych par kilobajtu.
Mobil Beginner
832 příspěvků