1 příspěvek •Stránka 1 z 1
s3n0
Mobil Guru
Příspěvky:
113
Registrován:
30. 01. 2009 13:16
Odesláno:
30. 04. 2016 18:16
Primo 2.4 - pri ručn.posúvaní mapy ma automaticky hádže z5
Zdravím,

pri ručnom posúvaní mapy (ak vojdem do režimu manuálneho posúvania resp. zmeny náklonu mapy atď.) tak vždy po nejakom čase, čo je zhruba 20 až 30 sekúnd ma to z nepochopiteľného dôvodu vráti zpäť do režimu navigácie (na pôvodnú pozíciu mapy) bez ohľadu na to, či zrovna mám signál GPS aktívny alebo či sa nachádzam práve v offline režime bez aktívneho GPS. Nevie niekto poradiť ? Na internete som akosi nič k tomuto problému nenašiel.

Aspoň pri vypnutom navigovaní (pri stratenom signále GPS a aktívnou anténou v mojom smartfóne) by sa to nemuselo každých cca 30 sekúnd vraciať samo do pôvodnej resp. do posledne známej polohy GPS. Chcem sa niekedy "posunúť" takpovediac prstom na mape o 100 km ďalej, následne potom nazoomovať mapu, že či sa v patričnej lokalite nachádza čo potrebujem vedieť, ale v tom ma to zasa hodí zpäť na pôvodnú lokáciu... a ja môžem znova prstom posúvať mapu (po nakliknutí mapy a otvorení "manuálneho" posúvania). Existuje na to nejaké riešenie ? Napr. predĺžiť čas, za ktorý ma to samo hodí do navigáčného režimu mapy, prípadne nastaviť to tak, že automatická navigácia sa spustí až vtedy, keď sa začnem pohybovať z bodu kde parkujem o nejakých 5 metrov a nikdy nie samočinne ?

Diky za vopred za všetky vaše prípadné rady a tipy :-)

Tento problém pretrváva čo som testoval na:

IGO Primo 2.4 pre Android:
- verzia 9.6.29.431282 Basarsoft
- verzia 9.6.29.636868 Israel

...využívam tiež GjAk SKIN, no neviem či to má na môj problém nejaký vplyv


/////////// EDIT:

Takže som o niečo neskôr zistil, že sa toto nastavenie dá zmeniť aj v nastavení GjAk skin-u:
- IGO hlavná obrazovka > Viac... > Skin Settings > Extended Settings AriNe > Back to Cockpit from Drag Mode : 20 sec. --- 300 sec.

Ibaže toto nastavenie aj s 20 sekundami nepostačuje. Konkrétne problém spočíva v tom, že po každom kliknutí do mapy resp. po každej jednej manuálnej zmene polohy v mape, by mal IGO zaregistrovať a zresetovať počítadlo pôvodne nastavených 20 sekúnd, no nestane sa tak. Oných 20 sek. sa začne odpočítavať už po prvom prechode do manuálneho režimu mapy. Následne potom po 20 sek. bez ohľadu na to či posúvate mapou alebo neposúvate vám to hodí zase východziu polohu mapy + režim navigácie. Správne by to malo fungovať tak, že po každom jednom tapnutí na displej v "manuálnom" režime mapy, sa toto odpočítavanie 20-tích sekúnd (alebo koľko ste si nastavili) zresetuje a nanovo sa začne odpočítavať.
Mobil Guru
1 příspěvek •Stránka 1 z 1