Podělte se s ostatnímy o důležité návody. Pokud chcete pomoct nedávejte to sem ale do pomoc!
50 příspěvků

HTC Diamond Touch / MDA Compact IV - jak nahrát nové windows

Podělte se s ostatnímy o důležité návody. Pokud chcete pomoct nedávejte to sem ale do pomoc!
martin.suchan
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
5
Registrován:
05. 12. 2008 12:49
Odesláno:
08. 12. 2008 09:09
Re: HTC Diamond alias t-mobile MDA Comapct IV -nová ROM/firmware
[quote="mpixel"]

Díky ještě bych se rád zeptal, jak to vypadá, když se uděká hard-reset a zruší se ta customizace t-mobilu, jak jste psal nahoře. Zajímalo by mě, jak pak vypadá prostředí telefonu a co tam zbyde či nezbyde. Díky
Mobil Čumil Plus
mpixel
Mobil Guru
Zařízení:
Samsung Galaxy S i9000 - Android
Příspěvky:
125
Registrován:
02. 03. 2008 02:26
Odesláno:
08. 12. 2008 22:38

Re: HTC Diamond alias t-mobile MDA Comapct IV -nová ROM/firmware

už si přesně nepamatuji. Nějaká růžová barva a obtěžující ikonky t-mobile zmizeli, ale ne všechno, např. ta růžová barva při zapínání telefonu zůstala. Myslím, že zmizí i čeština. Ale hard reset a následné zrušení customizace si můžete bez obav vyzkoušet. Kdykoliv se to dá vrátit. Ta customizace je v romce a dokud se nepřemaže romka tak se spouští vždy po hardresetu znovu a znovu. Jakmile si ale přemažete romku, tak už se to ale vrátit nedá. Jedině že by jste si v tmobile sehnal originální romku.
Mobil Guru
martin.suchan
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
5
Registrován:
05. 12. 2008 12:49
Odesláno:
09. 12. 2008 08:42

Re: HTC Diamond alias t-mobile MDA Comapct IV -nová ROM/firmware

[quote="mpixel"]

Tak díky, půjdu to vyzkoušet. Slyšel jsem, že přeinstalací ROMky se ztrácí záruka, takže tak daleko jít nechci, ale uvidím, jak to bude vypadat po tom hard-resetu. Ještě se zeptám, jak vnímáte tu novou ROMku? Je stabilní, rychlá? Z kolika procent je zatížena operační paměť na home obrazovce, když neběí žádné programy (je to vpravo nahoře, v tom rozklikávacím správci programů). Díky
Mobil Čumil Plus
mpixel
Mobil Guru
Zařízení:
Samsung Galaxy S i9000 - Android
Příspěvky:
125
Registrován:
02. 03. 2008 02:26
Odesláno:
09. 12. 2008 11:43

Re: HTC Diamond alias t-mobile MDA Comapct IV -nová ROM/firmware

tu novou ROMku vnímám velmi dobře. Akorát ze začátku jsem měl problémy, že mi nešla GPS navigace, ale bylo to proto že tam byla defaultně zapnutá - teď něvím jestli A-GPS nebo QuickGPS asi to druhé - ve státě kde jsem zrovna byl - v řecku na dovolené - tak se to muselo vypnout, a zároveň vymazat cache GPS tím, že se nastavil na krátký čas špatný datum - GPS tak zjistila že údaje stažené z internetu o pozicích satelitů nejsou aktuální a GPS pak začala pracovat normálně bez údajů z internetu. Říkám, nejsem žádný tester a pořád používám verzi 6.5 i když na internetu je již verze 7.5. Jinak všechno od t-mobile funguje jak má internet GPRS, EDGE, vše otestováno. A s tou pamětí nevím, co přesně myslíme. V settings mám total Storage 112,92MB a Program 107,00MB. + několik desítek MB in use. Nicméně existuje několik ROMek verzí, tak si hodnoty můžete ovlivnit sám. Existují i velmi minimalistické druhy.
Mobil Guru
mpixel
Mobil Guru
Zařízení:
Samsung Galaxy S i9000 - Android
Příspěvky:
125
Registrován:
02. 03. 2008 02:26
Odesláno:
13. 01. 2009 09:41

Re: HTC Diamond alias t-mobile MDA Comapct IV -nová ROM/firmware

Po čase instaluji novější ROM. Tak zde referuji a popisuji instalaci a čerstvé hodnoty po instalaci na které jste se mě ptali.
Stáhnul jsem si SWIFTBL WWE DIAMOND ROM V7.5 verzi FULL se 16MB Page pool. Kdo chce ušetřit RAM tak stáhne jinou. Pro mě je důležitý i výkon.

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=408109
Rozbalil jsem si stažený archiv. Kliknul na Rom.exe a čekal 10minut (instalátor je v němčině). Poté se přístroj sám restartoval a customizoval a přístroj se nastavil na t-mobile síť. (dle vložené simkarty). Poté se znovu sám restartoval. Na obrazovce se objevil černý TouchFLO.
Storage: Total:114,3MB InUse:18,05MB Free:96,25MB Program:Total:107MB InUse:63,52MB Free:43,48MB
Zabudované Programy: ActiveSync, AdvancedConfig, AdobeReader, Album, AudioBooster, BluetoothExplorer, Calculator, Camera, Comm Manager, File Explorer, FMRadio, GoogleMaps, Hibernate, InternetSharing, JBlend, NoData, Notes, OperaBrowser, Pictures and Videos, PocketRar, PPCPimBackup, QuickGPS, Search, Shutdown, SIM MAnager, SpbScreenshot, StreamingMedia, Tasks, T-mobile, TotalCommander, VoiceRecorder, WindowsMedia, YouTube, Office Mobile 6.1( Word, EXCEL, Powerpoint, OneNote), 3hry(Buble Breaker, Solitaire, Teeter)
Já dále vypínám TouchFLO(používám raději Inesoft) v settings, today, items. A dostávám se na 52% RAM Storeage Free:96,18MB , Program Free:52,12MB

Instalací ROMky se internal storage nevymaže. Takže data tam uložené jsou ihned k dispozici.
Mobil Guru
ogi
Mobil Guru
Zařízení:
HTC Touch HD / Iphone 4 16gb
Příspěvky:
151
Registrován:
07. 09. 2008 11:38
Odesláno:
14. 03. 2009 22:30

Re: HTC Diamond alias t-mobile MDA Comapct IV -nová ROM/firmware

Nazdarek, Tak jsem se taky konečně odvažil nahrát novou neoficialni ROM.
Jelikož jsem ještě stále LAMA tak se napíši přesně jak jsem pokračoval. Asi se budu dost opakovat.. :)
Vše zdroj XDA - Developers
1) Stáhnul jsem si teda HardSPL SPL-1.40.OliNex, rozbalil a nainstaloval v PC, restart PPC, a hotovo

2) Stáhnul jsem si stáhnul Radio, verzi 1.00.25.07, roybalil archiv, instal v PC, Restart PPC, customizace, a hopla.

3) Jsem si stáhnul z odkazu víše ROM SWIFTBL WWE DIAMOND ROM V7.5 FULL 12MB pagepool - CE OS 5.2.20755 (Build 20755 AKU 1.4.0). Archiv má 78MB, rozbalil, nainstaloval v PC, restart, customizace, a bylo vše uplně jinak.

Dokonce jsem byl překvapen na změnu, Rychlost - Funkčnost NO PROSTĚ paráda. Vypnul jsem TF3D, A NAINSTALOVA SPB mobile shell, ktery je v CZ. Jinak jako LAMA jsem měl obavy že zůstane čas a datum ve formatu PM/AM, a MM/DD/RRRR, ale naštěsti to šlo změnit v nastaveni , system, Regional setting. Dávam to sem pro ty co měly strach testovat, a jsou začatečníky.

Jinak je to moje první přehrana ROM a jsem spokojen. Tím chci jen uvest že nemám důvod zkoušet 4 ROMky denně jak bylo psáno víše. Mám ji v PPC už 3 týdny a věřím že tady ještě nějakou dobu zůstane.

Jinak rád bych uvítal, kdyby jste napsali jake ROM používate plus stručny popis. Díky
Mobil Guru
mpixel
Mobil Guru
Zařízení:
Samsung Galaxy S i9000 - Android
Příspěvky:
125
Registrován:
02. 03. 2008 02:26
Odesláno:
15. 04. 2009 10:15

Re: HTC Diamond alias t-mobile MDA Comapct IV->windows 6.5 česky

Tak jsem to otestoval. V nových windowsech je pár vylepšeních. Například scrolování prstem je již integrováno v systému. Složka programů se objeví ihned po kliknutí na tlačítko start. Ikonky jsou velké pro ovládání prstem, zarovnané ve "včelím plástu" - což je lepší pro ovládání - aby jste se spletli, tak musíte kliknout nejen víc do prava/do leva, ale i nahoru/dolu.
Jinak, protože si stejně nainstalujete jiný soft na ovládání. Např. sbp mobile shell a pod. Tak nová verze windows není až tak velké terno.
Naposledy upravil(a) mpixel dne 17. 04. 2009 11:23, celkem upraveno 2 x.
Mobil Guru
dano141
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
11
Registrován:
30. 11. 2008 12:47
Odesláno:
15. 04. 2009 20:11

Re: HTC Diamond alias t-mobile MDA Comapct IV- Windows 6.1->6.5

cau pls pomoc som v tom lajik mam vsetko nahrate spustim cez PC HardSpl na MDA compact IV zhasne obrazovka v PC to natiahne do 100% a PDA sa nastartuje vsetko naskoci len nie v T-mobile verzii ale klasika zelene prostredie windows mobile 6.1 potom mi naskoci customizacia nainstaluje to a PDA zhasne potom sa zapne a naskoci mi uz klasika T-mobile verzia tak jak by bol novy pls co mam urobit aby to tak nebolo?diky za odpoved
Mobil Čumil Plus
mpixel
Mobil Guru
Zařízení:
Samsung Galaxy S i9000 - Android
Příspěvky:
125
Registrován:
02. 03. 2008 02:26
Odesláno:
15. 04. 2009 21:26

Re: HTC Diamond alias t-mobile MDA Comapct IV- Windows 6.1->6.5

musíš dodržet všechny 3 kroky.
A/ nahrát HardSpl (nic viditelného se nestane)
B/Nahrát radio (taktéž se nic viditelného nestane)
C/Nahrát ROM - vše bude jiné.
HardSpl tam musíš mít jen proto aby jsi si nezničil telefon v případě špatné ROM. Radio nevím jestli musí být nové - možná by stačila i tvá stará veze.
Takže nevím co jsi dělal špatně, možná jsi udělal jen ten první krok.
Mobil Guru
mpixel
Mobil Guru
Zařízení:
Samsung Galaxy S i9000 - Android
Příspěvky:
125
Registrován:
02. 03. 2008 02:26
Odesláno:
27. 04. 2009 09:40

Re: HTC Diamond - tmobile MDA Comapct IV - nové ROMky CZ i Eng

Zjistil jsem, že v ROMkách s windows 6.5 nechodí remote desktop client WM6 RDP-Finster.cab.
Pro ty z vás co tento program používáte doporučuji stáhnout nový: MS_RDP_v6.5.cab

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=174226&d=1239213874
Mobil Guru
50 příspěvků