Všeobecný pokec tykající se Palmu :)
25 příspěvků

Pár otázek na OS Palm

Všeobecný pokec tykající se Palmu :)
BTjacker
Mobil Plus User
Zařízení:
LG Expo (WM 6.5)
Příspěvky:
71
Registrován:
07. 05. 2007 17:18
Odesláno:
27. 08. 2007 12:18
Pár otázek na OS Palm
Zdravím, uvažuju o koupi trea 600 nebo 650 ale mam par otazek na Palm.
Je mozne posilat prez IRDA/BT na jine zarizeni soubory jako treba java hry? Jakym zpusobem jsou v tomto OS razeny soubory? neco jako Pruzkumnik z windows tady neexistuje? Existuje nejaky program pro mereni odeslanych/prijatych dat prez gprs, neco jako gprs traffic monitor na WM? Ted nvm jestli palm primo podporuje javu nebo je nutno nainstalovan nejaky emulator, ale funguje java na Palmu dobre? napriklad aplikace GiboSMS, JImm. Existuje nejaky ICQ klient primo pro palm? Jestli ano, je na tom s narocnosti na odeslana,prijata data podobne jako aplikace pro WM?

A jeste nejaka otazka primo na treo 600 :) ... Ten displej se mi zda oravdu strasny....jemnost, rozliseni, necele 4000 barev...je to v realu opravdu tak hrozne? Casto se na mobilu divam na simpsny a podobne serialy,tak jestli to ma cenu na tomhle displeji. A jeste posledni dotazy na klavesnici. V nekterych recenzich pisi ze je skvela, jinde ze se na mobilu s T9 pise rychlej. Podle me zalezi na zvyku a tak bych rad slysel hodnoceni nejakeho zkusenejsiho uzivatele. V recenzi jsem take cetl ze SMS zpravy ktere jsou napsany s diakritikou treo 600 neprecte...ale nvm jestli to byl problem jen englicke lokalizace. Dekuju za vas cas :)
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
FullSoft
Veterán
Příspěvky:
2813
Registrován:
24. 12. 2006 23:13
Odesláno:
27. 08. 2007 12:30

Vezmu to postupně:
  • - soubory odesílat přes BT na jiná zařízení jdou
    - soubory jsou řazeny zcela standartně podle abecedy
    - místo průzkumníka je v Palmu správce souborů
    - program pro měření přenesených dat nepoužívám, ale zcela jistě existuje
    - o Javu se na Treu stará IBM WebSphere Everyplace Micro Environment, což je něco jako Java Runtime pod Windows a aplikace jako GiboSMS běží naprosto v pohodě (používám)
    - ICQ klient je například VeriChat, MunduIM a další a na data nejsou nijak nároční
    - displej u Trea 600 není zase až tak hrozný, v pohodě jsem na něm sledoval filmy a podobně. Ovšem pokud ho porovnáš se 650, tak je to nebe a dudy (proto jsem se divil, když Palm u Trea 700 a 750 zvolil zase horší 240x240, u 680 je už ale zase 320x320)...
    - pokud jde o klávesnici, tak je to skvělá věc a jak si na ni jednou zvykneš... :wink:
    - SMS s diakritikou nevím - nepoužívám ji, protože diakritika SMS dosti zkracuje....
Pokud budeš mít další dotazy, klidně se ptej, ale pokud ti mohu poradit, běž raději po Treu 650, na 600 není zdaleka ani tolik programů a těch novějších je ještě méně...
Naposledy upravil(a) FullSoft dne 27. 08. 2007 12:37, celkem upraveno 2 x.
| Samsung Galaxy Note 10+ 512 GB | Samsung Galaxy A9 Duos (2018) | LG G3 3/32 GB | Epad Chuwi Hi8 Pro Dualboot (Android 5 / Windows 10) | Mio C720 | Mio H610 | Prestigio Geovision 4500TMC |
Veterán
Uživatelský avatar
moneytoo
Mobil Member User
Příspěvky:
1149
Registrován:
10. 01. 2007 11:20
Odesláno:
27. 08. 2007 12:34

JJ, přes IrDa, BT pošleš cokoli (s vhodným file managerem).
V RAMce jsou jen soubory prc (aplikace) a pdb (databaze), ostatni soubory jsou na karte.
Pruzkumnik je (různí filemanageři - např nej je asi Resco Explorer, free Filez).
Měření dat taky je.
Java jede. Ale je to dost padave, zvlast mi Opera Mini casto pada. Jimm a pod. aplikace ale nemůžou běžet na pozadí, tak to chce použít nativní aplikace. (jj, ICQ klienti jsou. +- by měli být na data stejně nároční)

Displej je v porovnání s hiresem opravdu hodně zaostalý. Ale určitě se dá používat a i na nějakej ten filmek bych si to dovedl představit.
Klávesnici 600 moc v oblibě nemám, ale používat se dá (jsem holt zvyklej na větší zdvih, který tu jaksi chybí).
Mobil Member User
BTjacker
Mobil Plus User
Zařízení:
LG Expo (WM 6.5)
Příspěvky:
71
Registrován:
07. 05. 2007 17:18
Odesláno:
28. 08. 2007 08:56

Na aukru je nový treo 650 za 3900 coz mi prijde jako slusna cena, nejspis ho koupim.
Děkuju za info, snad už mě nic nepřijemného nepřekvapi ;)
Ale na nějaké drobnosti se ještě zeptám.
-Moneytoo napsal že aplikace nemohou běžet na pozadí. To se týká jen java aplikací nebo všech? někde jsem četl že má palm špatný multitasking.

-všude se chválí výdrž baterie. udávaná pohotovostí doba je myslím 300 hodin. To má být se zaplou GSM částí telefonu? Jak dlouho vydrží při běžném používání?

-jen taková blbost :) : zaujak mě program na ovládání Tv (remote něco). V recenzi psali že na 600 funguje na vzdálenost jen jednoho metru. co treo 650?

-poslední věc. jestli jste někdy před tím běželi na WM, byl pro vás přechod na Palm "příjemný"

EDIT:Jsem si ještě vzpoměl. U WM se mi líbí že když mobil připojím k pc tak využívá internet z PC. Nepředpokládám že to tak funguje i u trea ale je to pro mě celkem důležité...

dík za čas ;)
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
moneytoo
Mobil Member User
Příspěvky:
1149
Registrován:
10. 01. 2007 11:20
Odesláno:
28. 08. 2007 10:16

Tak třeba javové programy ti napozadí vůbec nepoběží. Naštěstí aplikace jako mail klient, mp3 přehrávač nebo právě im klienti jsou dělaní tak, že na pozadí připojeni jsou.

Nevím, od koho si to chceš koupit na Aukru, ale já jsem jedno T650 kupoval na palmbookz.tk. Rovné 4 tisíce a treo opravdu vypadalo nové. Je možný, že je to ten samej člověk.
Mobil Member User
Uživatelský avatar
josa
Mobil Guru
Zařízení:
Samsung Galaxy S
Příspěvky:
152
Registrován:
30. 12. 2006 16:56
Kontaktovat uživatele:
Odesláno:
28. 08. 2007 10:28

No pekne.. Ja zhanam teraz kryt na treo nikde ho neviem zohnat. Ma odrete boky a ani za 2500kc som ho nevedel predat. :(
Ak nieje uvedene inak, heslo k mojim uploadom je 4allmobile.eu
Samsung Galaxy S (i9000)
Prestigio Multipad 7.0 Prime Duo (PMP5770D)
Mobil Guru
Uživatelský avatar
FullSoft
Veterán
Příspěvky:
2813
Registrován:
24. 12. 2006 23:13
Odesláno:
28. 08. 2007 11:52

2 josa:

Kryt na Treo 650 seženeš v e-shopu PalmHelp, ale není to levná záležitost :cry:

Přední část s klávesnicí 1349 peněz

Kód: Vybrat vše

http://shop.palmhelp.cz/detail.php?kod=BBS_Pal_0332
zadní část s krytkou baterie 899 peněz

Kód: Vybrat vše

http://shop.palmhelp.cz/detail.php?kod=BBS_Pal_0273
Když jim pošleš Treo, tak ti ho za příplatek 244 kaček odborně překrytují.

Ovšem jak sám vidíš, je to nevratná investice, tolik ti za Treo už nikdo nedá. Já ho koupil i se spoustou věcí za 1500 (nová baterie a podobně) a je ve slušném stavu, prostě se občas nějaká ta koupě naskytne. Ale 3900 bych za něj nedal, to je trochu přehnané - to už si raději připlatím a na PalmHelp koupím továrně repasované (jako nové s roční zárukou) za 5299,-

Kód: Vybrat vše

http://shop.palmhelp.cz/detail.php?kod=BBS_Pal_0110
_____________________________________________________

2 BTjacker:

Výdrž baterie je opravdu slušná, ale jako u všech founů záleží na tom, jak je stará a jak moc Treo a hlavně jakým způsobem požíváš - pokud budeš valit hry a filmy, tak ubývá kapacita podstatně rychleji.

Pokud jde o to Remote, máš zajisté na mysli Novii Remote - na Treu 600 mi chodilo tak ze 2 metrů, u 650 je to o málo víc, tak okolo 3 - 4. Jinak dobrá hračička, ovládám nyní z Trea TV, DVD, satelit, věž...

Co se týče přechodu z WM na Palm, není to nic bolestného, také jsem měl nejdříve WM stroj (Eurotel Smartphone I) a pak Treo 600, ale nebylo to nic drastického, zvykneš si rychle. Akorát je u Palmu asi víc aplikací, které nejdou nahrát na kartu a musí se hodit do founa, ale existují pomocné programy (LinkStart a další), které dokáží tyto programy přemístit na kartu a v telefonu zůstanou jen zástupci pro spouštění.
| Samsung Galaxy Note 10+ 512 GB | Samsung Galaxy A9 Duos (2018) | LG G3 3/32 GB | Epad Chuwi Hi8 Pro Dualboot (Android 5 / Windows 10) | Mio C720 | Mio H610 | Prestigio Geovision 4500TMC |
Veterán
BTjacker
Mobil Plus User
Zařízení:
LG Expo (WM 6.5)
Příspěvky:
71
Registrován:
07. 05. 2007 17:18
Odesláno:
28. 08. 2007 22:53

Ale 3900 bych za něj nedal, to je trochu přehnané - to už si raději připlatím a na PalmHelp koupím továrně repasované (jako nové s roční zárukou) za 5299,-
No šak na tom aukru je uplně nové. Ale nejspíš ještě počkám jestli se neobjeví nejake bez vyhrazene ceny a kup ted...

A co ten internet? Bere Treo net z pc kdyz je k nemu pripojeny? :wink:
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
josa
Mobil Guru
Zařízení:
Samsung Galaxy S
Příspěvky:
152
Registrován:
30. 12. 2006 16:56
Kontaktovat uživatele:
Odesláno:
28. 08. 2007 23:20

Ano. Treo dokaze brat net z pc, ale pomocou softu
http://4allmobile.eu/viewtopic.php?t=4456
a nejake tipy ako to rozbehat su zasa tu
http://4allmobile.eu/viewtopic.php?t=3983
Ak nieje uvedene inak, heslo k mojim uploadom je 4allmobile.eu
Samsung Galaxy S (i9000)
Prestigio Multipad 7.0 Prime Duo (PMP5770D)
Mobil Guru
BTjacker
Mobil Plus User
Zařízení:
LG Expo (WM 6.5)
Příspěvky:
71
Registrován:
07. 05. 2007 17:18
Odesláno:
29. 08. 2007 09:24

Pojede mi v treu 650 karta SANDISK SD karta 2GB Ultra II? ale doufám že jo. Možná budu mít 650 za dost slušnou cenu :wink:
Mobil Plus User
25 příspěvků