Všeobecný pokec tykající se Palmu :)
25 příspěvků

Pár otázek na OS Palm

Všeobecný pokec tykající se Palmu :)
BTjacker
Mobil Plus User
Zařízení:
LG Expo (WM 6.5)
Příspěvky:
71
Registrován:
07. 05. 2007 17:18
Odesláno:
08. 09. 2007 02:54
No já mám taky původní :) ale nvm jak dlouho byl mobil pred tim pouzivany. A tu klavesnici uz jsem vyresil :) Nasel jsem to v nejake diskuzi na netu. Stacilo udelat HR a nastavit si qwertz(tim se v RAM/Unknow vytvoril soubor kbdLayout_deDE)...Ten soubor jsem hodil na kartu, nahodil backup a pak ho z karty zkopiroval z5 do RAM...(při nastavení QWERTY tam ten soubor neni) pak stacil reset a uz mi Y pise Z a Z pise Y :) ...Ale pry jsou na to potreba alespon dve lokalizace nebo co...tak nvm jestli by to slo kazdemu :wink:
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
FullSoft
Veterán
Příspěvky:
2813
Registrován:
24. 12. 2006 23:13
Odesláno:
08. 09. 2007 11:46

Každopádně zkus vyměnit tu baterii a uvidíš, jestli tím odstraníš i to vypínání Trea - pokud je baterie na pokraji životnosti, tak se může stát, že se ti Palm vypne a následně se baterka trochu vzpamatuje a po jejím vyjmutí a opětovném vložení jde přístroj zase zapnout. Pokud chceš levný original, koukni se sem

Kód: Vybrat vše

http://shop.palmhelp.cz/detail.php?kateg=AKUM
tam se dá sehnat nejen originální, ale i silnější neoriginální. Pokud chceš důvěřovat originalu, doporučuji tuhle

Obrázek

Kód: Vybrat vše

http://shop.palmhelp.cz/detail.php?kod=BBS_Pal_0269
Sice nemá original krabici, ale zase za tu zabalenou dáš o minimálně 200,- Kč víc - a to je za kousek papíru nepřiměřené navýšení ceny...
| Samsung Galaxy Note 10+ 512 GB | Samsung Galaxy A9 Duos (2018) | LG G3 3/32 GB | Epad Chuwi Hi8 Pro Dualboot (Android 5 / Windows 10) | Mio C720 | Mio H610 | Prestigio Geovision 4500TMC |
Veterán
BTjacker
Mobil Plus User
Zařízení:
LG Expo (WM 6.5)
Příspěvky:
71
Registrován:
07. 05. 2007 17:18
Odesláno:
08. 09. 2007 21:40

No já bych neřek že je to baterií...udělá to jen když je mobil dlouho v nečinosti...jinak se mi nikdy nevypl...ta baterka vydrží hodně...s mpx200 se to neda srovnavat. ještě zkusím jestli to udělá i se zaplým GSM. ale to zas bere vic energie ne? je ten rozdil velky?
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
FullSoft
Veterán
Příspěvky:
2813
Registrován:
24. 12. 2006 23:13
Odesláno:
08. 09. 2007 21:58

Pokud je zaplý GSM modul, je spotřeba větší podle mých zkušemostí zhruba o 15 - 20%, ale může být větší, pokud se nacházíš v místě se slabším nebo kolísavým signálem, kde telefon častěji "vyhledává". Ale to vypínání není v pořádku ani při sebedelší nečinnosti...
| Samsung Galaxy Note 10+ 512 GB | Samsung Galaxy A9 Duos (2018) | LG G3 3/32 GB | Epad Chuwi Hi8 Pro Dualboot (Android 5 / Windows 10) | Mio C720 | Mio H610 | Prestigio Geovision 4500TMC |
Veterán
BTjacker
Mobil Plus User
Zařízení:
LG Expo (WM 6.5)
Příspěvky:
71
Registrován:
07. 05. 2007 17:18
Odesláno:
08. 09. 2007 22:53

tak sem počkal až se treo vypne když je aplý telefon....Myslel jsem si že se vypl ale zelená dioda blikala furt a display nechtel nabehnout. On se asi nevypina, pouze nejde rozbehnout display kdyz je mobil dlouho v stand by.... zrovna ted prochazim PDA soft a asi tam hodim jinou ROM. Treba se to vyresi tak

EDIT:

Kód: Vybrat vše

http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3436&highlight=rom
Tak už jsem to asi našel...možná to je baterii ale jiným uživatelům to vyřešila změna ROM...a můj treo je dost nestabilní poslední dobou takže teď hledám nějakou dobrou rom. Návod jak ji tam hodit někde najdu ale jestli s tím máš nějaké zkušenosti, moh bys mi nějakou doporučit :wink: dík
jo a k tomu vypínání...teď mám 40% baterky a treu stačí asi 15minut bez dotyku a vypne se....při 100% to chce aspon 2hodiny. Neznám nikoho kdo by měl treo 650 abych mohl vyzkoušet výměnu baterky :(
Mobil Plus User
25 příspěvků